Rock the Ballet

Lavastaja: Rasta Thomas
tantsulavastus

Rock the Ballet tantsushows pühendavad tänapäeva maailma parimad noored balletitantsijad oma ande rokk- ja poppmuusika hittidele. Rock the Ballet sulatab edukalt akrobaatikaga kokku klassikalise balleti ja Broadway etenduste elemendid, hip hop’i, kaasaegse ning stepptantsu, luues võimsa, energilise ning visuaalselt äärmiselt nauditava meelelahutuse. Olles viis aastat üle maailma tuuritanud, on Rock the Ballet pälvinud nii kriitikute kui ka publiku kõrgustesse ulatuva kiituse:

- Rock the Ballet toob lavale täpselt selle, mida pealkirjas lubab. Fantastiline trupp täidab kõik ootused - nad on ülemõistuse head tantsijad, imelised virtuoosid, kes liigutavad tantsimise piire atleetlikkuse, lõputute pöörete ja gravitatsiooni eiravate hüpetega. See show ajab pealtvaatajate meeleolu keema!

- Kutsuge seda akrobaatiliseks poppballetiks või virtuoosseks rokktantsuks - mitte keegi ei suuda loobuda seda nautimast, vaadates üdini treenitud, karismaatilisi, kenasid ja seksikaid tantsijaid kõrgepingega laetud õhtus, mis toob inimesteni fantastilise tantsukunsti, saateks nii muusikaikoonide kui ka hetkel edetabeleid vallutavate artistide suurimad hitid. Vapustavad tantsumaailma superstaarid, kes sooritavad uskumatuid tantsuakrobaatilisi võtteid, suurtes kogustes lõbu ja huumorit, viimse detailini välja joonistatud videoinstallatsioonid, kustumatu hittmuusika, rokk-kontserdile omane valgustus ning... lava ongi valmis balletiks ja rokiks. Võimas!

- Kõige lummavamad kaks tundi, mida eales teatris veeta võib. Tantsijate tehnika on laitmatu - täiesti pimestav tants! See etendus vallutab maailma tormina. Pulbik lausa rõkkab rõõmuhõigetest ja spontaansetest püstijalu aplausidest – just see ongi loomulik reaktsioon sellele imelisele etendusele.

- Rock the Ballet pürgib kõrgustesse ja puudutab taevast! Ballett, millel on iseloomu. Läbimurdev, energiaga laetud, meelierutav vaadata, vapustav atleetlikkus üllatava täpsusega. Geniaalsus leiab oma koha koreograafias. Erakordne tantsutehnika. Tants, mis annab värske mõtte muusika sisule.

Tallinna Tantsuakadeemia kunstilise juhi Märt Agu sõnul on Rock the Ballet show puhul tegemist ühe hetke vingeima sõna otseses mõttes rokk/popp-klassikaga. «Klassikaline ja contemporary dance on siin osavalt kokku segatud vingeks tervikuks pop/rock muusikaga. See aitab ehk paljudel mõista klassikalise tantsu ilu, mis tihti jääb muusika ebapopulaarsuse taha. Rock the Ballet show puhul on tegemist miskitlaadi pioneeridega, kes on võtnud klassikalisest elust kaasa tantsuoskuse ja selle siis nii-öelda tänavale laiali lasknud,» kommenteeris Agu.

Etenduse raames kõlab paljude tuntud muusikute looming – Queen, Michael Jackson, Aerosmith, Coldplay, The Bee Gees, Maroon 5, Justin Timberlake, David Bowie, INXS, George Michael, LMFAO, Alicia Keys, Kanye West, Chris Brown, Robert Palmer jpt.

Rock the Ballet loojate kinnitusel baseerub muusikavalik soovil tuua inimesteni muusika, mis sobiks lisaks tantsijatele ka vaatajale hästi. «Valime spetsiaalselt lugusid, mida paljud ilma suure vaevata ära tunnevad – selleks, et muusikat kuulates tunneksid ka pealtvaatajad end mugavalt. Soovime, et etendusele tulija saaks mõnusalt nautida ning ühtlasi ka elevust tunda. Mis juhtubki siis, kui maailmale tuntud muusika kaasab endaga vapustava tantsukunsti,» seletas  Rock the Ballet show lavastaja, maailmakuulus tantsija Rasta Thomas. Etenduse koreograafiks on Adrienne Canterna, produtsendi rollis tuntud Broadway produtsent Mel Howard.

Thomas on veendunud, et Rock the Ballet erineb kaasaegsest tantsust nende kõikide elementide tõttu, mis on seotud lõplikuks tervikuks: «Isegi meie loov lähenemine on teistsugune. Kasutame pop-, rokk- või räppmuusikat ning toome sinna juurde klassikalise balleti tehnika, segatuna hip hop’i, modern-, Broadway jazz- ja võistlustantsu ning paljude muude stiilidega – kõik selleks, et luua laval ennenägematu liikumise energia. Meie etendusel on oma lugu, mida jutustatakse tantsu abil. Rock the Ballet on kindlasti just nendele, kes eeldavad, et ballett on igav. Ballett on ilus, kuid ei pea olema kuiv. Me oleme siin selleks, et näidata maailmale, kui lõbus, põnev, seksikas ja meeltlahutav tants olla saab. «Rokkima» tähendab ju ärkvele raputamist... millegi lahedaks muutmist – see on see, mida me teeme! Rock the Ballet on show, mis läheb palju kaugemale tavalisest tantsuetenduse kogemusest.» 

Show kollektiiv koosneb Bad Boys of Dance trupi tantsijatest, mis on Rasta Thomas’e poolt asutatud 2007. aastal. Trupp esines esmakordselt Ameerika tantsufestivali «Jacob’s Pillow» 75. aastapäeval. Sellest sündmusest saati on Pahad Poisid olnud hitt igasuguse publiku ees - New York Fashion Week’i moelavadelt disaineri Richie Richi moeshowlt kuni Šveitsi populaarse teleshowni «Benissimo». Tantsutrupi liikmed on osalenud mitmete staaride (sh. Rihanna, Destiny's Child, Jessica Simpson, Florence & the Machine, Prince, Madonna) muusikavideotes ning kontsertidel. Rasta Thomas lõi Bad Boys of Dance trupi, et ühendada andekaimad ja mitmekülgseimad noored tantsijad: «Tahtsin tuua esile kogu seda jõulisust, ilu ja atleetlikkust, mis on meestantsijate olemuses. Pahad Poisid on valitud isikupäraste oskuste tõttu tantsida erinevaid stiile ning hinnates nende võimekust olla parim meelelahutaja. Eesmärk on näidata kõigile, nii tantsuarmastajatele kui esmakordsetele tantsuetenduse külastajatele, et tants on mitte ainult hea meelelahutus, vaid ka väga lõbus!»Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman