Richard III

Teater: Vene Teater
Autor: William Shakespeare
Lavastaja: Sergei Potapov
Esietendus 16. veebruraril 2018 Vene Teatri suures saalis

Tõlkija Anna Radlova
Kunstnik Jevgenija Šutina
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Richard III osas Jaak Prints, teistes osades Liidia Golovataja, Natalja Dõmtšenko, Aleksandr Žilenko, Daniil Zandberg, Alina Karmazina, Dmitri Kordas, Dmitri Kosjakov, Karin Lamson, Ilja Nartov, Aleksandr Okunev, Eduard Tee.

"Minu jaoks on näitlejad minu sõdalased. Nad tulevad lavale ja surevad minu eest." (Sergei Potapov, hitch.space)

Prints Richardit ei armasta keegi. Ta elu on õnnetu, kuna ta on  – väike kõver küürakas ebameeldiva lõustaga. Kui ta kondab mööda tänavaid, hakkavad inimesed naerma ja koerad haukuma. Richard igatseb armastuse ja perekonnaõnne järele, kuid on veendunud, et teda pole võimalik armastada. Võim – see on ainuke rõõm ja ta saavutab selle, isegi kui tema hing muutub seetõttu sama inetuks, kui välimus. Kui tema ja trooni vahel seisavad inimelud, siis peab ta need kaotama, verise kirvega teed puhastades ...

Shakespeare’i silmapaistva tragöödia lavastab Vene Teatris  üks kaasaja kõige ootamatumaid ja omapärasemaid lavastajaid Sergei Potapov. Tema lavastus "Macbeth" (Eugène Ionesco näidend Shakespeare’i tragöödia motiividel) nomineeriti Venemaa riiklikule auhinnale "Kuldne Mask" ja sai žürii eriauhinna "Ereda artistlikkuse ja rahvuslike traditsioonide Euroopa avangardiga ühitamise eest". Tema lavastatud eesti näitekirjanduse klassiku August Kitzbergi näidend „Libahunt“ kutsus esile suure resonantsi nii Eestis kui Venemaal.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Oktoober 2018
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman