Reiv

Autor: Barbara Lehtna, Terje Tamm
Lavastaja: Barbara Lehtna
Esietendus 4. märtsil 2016 Sõltumatu Tantsu Laval

Laval: Indrek Kornel, Linda Vaher, Barbara Lehtna, Liga Rudžaite, Maria Krinal, Kaido Torn
Töörühm: Barbara Lehtna, Terje Tamm

Real Life Company kolmas lavastus "REIV", kus kutsutakse publik 90ndatel populaarseks saanud formaati mõtestama ja kogema. 

Real Life Company lavastaja Barbara Lehtna sõnul on Pärnus alustanud kompanii peamiseks eesmärgiks alati olnud päris elust tuttavaid olukordi lavalises kastmes publikule sisse sööta. Ka seekordses lavastuses, mis on edasiarendus kaks aastat tagasi etendunud lavastusest „TYMM“, on publikul nii mõneski mõttes võimalik osaleda reivil ning oma otsuste ja tegude läbi lavastuse kulgu muuta. 

"REIV" on võimalus end välja elada, transsi langeda ja vabalangeda. Samuti on kompanii manifesteerinud, et igaks lavastuseks realiseerutakse uuesti ja seega on Real Life Company põhimõte, et igaks lavastuseks vahetatakse liikmeid ja kõigi liikmete ainsaks ühiseks lüliks ongi Barbara Lehtna. See aga loob lavastaja sõnul võimaluse hoida mõte värskena ja iga kord uut energiat kogeda. „Meie lavastused on niivõrd etendajate energia peale üles ehitatud, et me ei saa endale lubada n-ö reaetendusi ja seda, et läheme ja mängime niisama ära, seega ongi iga projekti alguses meist igaühel valik, et kas siis teeme kaasa või ei ja kas otsime kellegi juurde või mitte,“ räägib Lehtna.

Lavastaja sõnul uurib "REIV" erinevaid inimtüüpe ning inimeste reaktsioone erinevates olukordades. Ilmselt esimene puudutab rohkem osatäitjaid ja teine rohkem publikut, aga tegelikult on raske ja kohati ka ebavajalik üht teisest eristada. "Etendajatel on antud ette teatavad raamid, aga samas on neil ka täiesti piisavalt improvisatsioonivõimalust. Trupiliikmete erinevad taustad ja elukogemused loovad juba iseenesest võimsa psühholoogilise baasi, mida omakorda publiku elukogemused süvendavad ja kokku saame ühe korraliku reivikogemuse,“ võttis Lehtna asja kokku.

Füüsilise teatri etendus "REIV" kestab orienteeruvalt 1h.
Pilet: 7 EUR
Pilet ukselt (makse vaid sularahas)

Rohkem infot piletiostu ja ürituse kohta https://www.facebook.com/events/183422542024277/


Lisainfo:
Barbara Lehtna
Lavastaja
58044673
barbara.lehtna@gmail.com


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman