Ravemachine

Autor: Doris Uhlich, Michael Turinsky

Idee Doris Uhlich

Koreograafid ja esitajad Michael Turinsky & Doris Uhlich
Valguskunstnik Gerald Pappenberger
Helikunstnik Boris Kopeinig
Produtsendid Theresa Rauter & Christine Sbaschnigg / insert (Theaterverein)
Kaasproduktsioon WUK performing arts & insert (Theaterverein)

Austria koreograaf Doris Uhlich, kes on eestlastele tuttav sügisel esietendunud Vaba Lava kuraatoriprogrammi kuuluva menuka lavastusega „alastusest enam“, on tagasi Eestis verivärske tantsulavastus „Ravemachine“. „Ravemachine“ on Doris Uhlichi teine tehnokultuurile pühendatud tantsulavastus 2014. aastal valminud lavastuse „Universal Dancer“ kõrval. „Ravemachine“ kujutab endast Doris Uhlichi ja ratastoolis tantsiva Michael Turinsky emotsionaalselt laetud duetti – tantsijate kehad reageerivad muusikale, alluvad rütmile ning ratastoolis tantsivast mehest saab tõeline reivimasin. Telliskivi loomelinnak, osalt ülesehitatud, osalt veel varemetes sekundeerib lavastuse meeleole kõige olemuslikumal moel. Ühtlasi suhestub „Ravemachine“ veebruaris esietendunud Vaba Lava kuraatorprogrammi lavastusega „Kes kardab pimedat?“ tõstes taas fookusesse puuetega inimesed.

Etendused:

26. märts kl 19.00. Etendusele järgneb Vabas Lavas ratastoolireiv „Every Body Boom! All Machines Welcome!“, kuhu on oodatud pidulised nii ratastoolidega kui ilma. DJ-d on Boris Kopeinig ning Doris Uhlich Viinist. Uksed avatakse kl 20.30.

Boris Kopeinig on elektroonilise meedia valdkonnas tegutsev etenduskunstnik ja DJ (alias b——). Borise huviorbiidis on eelkõige elektrooniline muusika ning video-ja internetipõhine kunst.

Sarnaselt ürgsetele šamanistlikele rituaalidele püüdleb Boris oma DJ settides ekstaatiliste teadvusseisundite poole otsides rütmimustreid ja sünteetilisi helisagedusi, mis taju muutvatena mõjutavad alataeadvuse kõige ürgsemaid kihistusi ja hämaramaid soppe.

27. märts kl 17.00. Etendusele järgneb vestlus tantsijatega.

Lavastuse väljatoomist toetab Tanzquartier Wien‘irahvusvaheline tantsu ja etenduskunstide võrgustik INTPA, Austria Riigikantselei ja Austria Euroopa, Integratsiooni ja Välisministeerium.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman