Rahvusvaheline suveöö balletigala

Teater: Estonia

Rahvusvaheline suveöö balletigala toob Rahvusooper Estonia lavale tantsijad üle maailma (Uus-Meremaa, Ameerika, Euroopa, Venemaa) ning seda vaid ühel korral. Kahest vaatusest koosnev balletigala on ainulaadne võimalus kohtuda rahvusvaheliste balletistaaridega ning näha nende loomingut.

Esimeses vaatuses tuuakse publikuni erinevad balletinumbrid. Nautida saab nii klassikalist kui ka kaasaegset balletti. Lavale astuvad lisaks mitmele rahvusvahelisele solistile ka Rahvusooper Estonia endised esisolistid Artjom Maksakov (Les Ballets de Monte Carlo, Monaco) ja Olga Malinovskaja (l'Opéra Ballet Nice Méditerranée). 

Lühinumbrite lavastajateks on  Eve Andre (Eesti) ja Konstantin Keykhel (Venemaa).
Teise vaatuse täidab lühiballett „Brel Súite“, mille lavastajaks on balletimaailmas tuntud Belgia koreograaf Lode Devos.

„Brel Súite“ jutustab Belgia šansoonilaulja Jacques Breli loomingust. Ta oli tuntud oma lauluhääle, poeetiliste laulutekstide ja temperamentse esitusviisi poolest. Lavastuses esitatakse Breli maailma, mis on segu ühiskonnakriitikast ja tema elu isiklikest sündmustest, mida ta on oma lauludes erineval moel kirjeldanud. See on emotsionaalne teekond läbi Jacques Breli maailma nähtuna tema silmade läbi.

Koreograaf-lavastaja: Lode Devos
Muusika: Jacques Brel
Laval on noored tantsijad üle maailma.

Rahvusvahelise suveöö balletigala kunstiline juht on Sergei Upkin.

Balletigala kestvus 2 tundi koos vaheajaga.Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman