Raadioteater Ugalas "Ahi"

Teater: Ugala Teater
Autor: Jussi Kylätasku
Lavastaja: Taago Tubin
kuuldemäng

Raadioteater Ugalas - Jussi Kylätasku kuuldemäng "Ahi"

Vaata ja sa kuuled! Kuulaja sa näed!

Jussi Kylätasku (1943 – 2005) oli legendaarne soome romaani- ja näitekirjanik ning luuletaja. Kriitikud on tema puhul esile tõstnud erilist annet soome inimese karge ja kinnise tundemaailma edasiandmisel ühtaegu kriitiliselt ja armutult koomiliselt, kuid suure hellusega. Ainuüksi kuuldemänge on Kylätasku sulest tulnud 16.

1979 aastal valminud „Ahi“ („Uuni“) on pälvinud hinnatud Põhjamaade kuuldemänguauhinna. Lavastaja ja muusikaline kujundaja on Taago Tubin. Mängivad filminäitleja Arvo Kukumägi, Marje Metsur (Tallinna Linnateater) ja Tarmo Tagamets (Võru Teatriateljee) – kõik Võrumaa taustaga inimesed ning lavastuses kasutatakse vastavalt ka kolme erinevat keelt: eesti, võru ja setu. Kuuldemängu tõlkisid Tamur Tohver ja Sulev Iva.

Linnas elav poeg on saanud emalt sõnumi: viimane soovib kodunt lahkuda, kuna kooselu isaga on muutunud võimatuks. Viha, viin ja armukadedus on viinud talumatu vägivallani. Kui poeg saabub tallu, ei ole ema kusagil. Isa väidab, et ei tea, kus ema on ja tahab kangekaelselt selgitada oma suhteid pojaga. Olukord muutub iselaadseks surmatantsuks, kui isa on lõpuks kütnud vastehitatud ahju sedavõrd kuumaks, et mehed hakkavad pisikeses köögis sauna tegema. Leil, viin ja asjade otsemeelne väljarääkimine viivad lõpuks kummalise puhastumiseni.

Ugala teatris saab sel hooajal vaadata Raadioteatri salvestusi. Kui raadios kuuldemängu kuulates läheb  keskmiselt 30 protsenti helidest kaduma, siis hea tehnika ja helikvaliteediga saalis jõuab publikuni kogu kuuldemäng oma nüanssidega. Iga kuu salvestatakse Ugalas üks kuuldemäng, mille salvestusprotsessile saab tulla kaasa elama.

RaadioteaterTäppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman