Rõõmulaul

Autor: Loone Ots, Tõnu Sepp
Lavastaja: Loone Ots

Libretist Loone Ots
Muusika autor Tõnu Sepp
Kunstnik Jana Wolke
Laval stuudio Vaikuse Muusika ja külalised 

Müsteeriumooper kahes vaatuses Karl Ristikivi romaani ainetel. 

Nooruke muusik David satub Saja-aastase sõja keerisesse. Õuduste kiuste jääb alles ta usk Heasse, mida tema jaoks väljendab muusika. Unistus luua Suur Rõõmulaul viib poisi, nooruki ja mehe läbi mitme linna ning paljude katsumuste. David saab tunda kolme armastust: lihalikku, vaimset ning abielulist. Karm aeg ei luba aga õnnel kesta. Ometi on rõõmulaul võimalik.

Ristikivi lool on palju ühist 21. sajandi maailma probleemidega: sõjaoht, agressorid, pagulased, ühiskondlike väärtuste murenemine. Töödeldud „Rõõmulaul“ on romantilisem ja helgem kui alustekst. Ristikivi sõnum armastusest ja lootusest on ajatu nagu ka küsimus vaimu ja võimu vahekordadest.

Eraldi tasub rõhutada esinejate koosseisu: seenioride kõrval laulavad ja mängivad inimesed lausa perekondade kaupa. Mitmeid rolle laulavad teismelised – noorte nii suur huvi vanamuusika ning keskaja vastu on väljaspool Eestit harv. Noorimad osalejad vanuses 5-6 tantsivad massisteenides.

---

Vaikuse Muusika on Tartus Jakobi Mäe Kultuurikoja juures tegutsev vanamuusikastuudio. Seda juhib Tõnu Sepp. Eesmärk on äratada ja säilitada noorte huvi vanamuusika vastu. Nad on andmud palju konsterte Eestis ja esinenud edukalt üle Euroopa, eelkõige Saksamaal.

Libretist ja lavastaja Loone Ots on Ristikivi suur austaja. Ta on lavale seadnud mitu Ristikivi romaani, täiendades neid isikupärase fantaasiaga. „Põlev Lipp“ etendus 2012 Ristikivi kodupaigas Pivarootsis. „Katarina mõrsjalinik: risti ja kivi tee“ on laval Emajõe Suveteatris hooajal 2016. „Rõõmulaulu“ töötluse muudab eriliseks proosa alusel valminud puhas värsstekst. Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman