Potudan

Autor: Andrei Platonov
Lavastaja: Irina Tomingas
sõnalavastus
Esietendus 1. aprillil 2011 KUMU auditooriumis

Koreograaf: Irina Krotova
Kostüümikunstnik: Ksenia Kharkmaa

Näitlejad: Jekaterina Burdjugova, Artjom Smoljakov, Arina Bonus, Andrei Kokurin, Anna Solodova, Ilja Gussarov, Aleksandra Velichko, Aleksandra Azovtseva, Jevgeni Sazonov, Mark Sepp, Jekaterina Kuorti, Igor Slepak, Viktoria Germanova, Julia Grishina, Ilja Suhhanov, Jekaterina Babichenko

Andrei Platonovi teose "Potudani jõgi“ põhjal


Kes meist teab, mis on armastus? Kas kaasaegne inimene on üldse võimeline aduma armastust, ideaali, suurimat kõigist tunnetest?

Üha raskem on meil millelegi sellisele lähedale jõuda. Klantspildid ja võltstunded ei lase meil tõeliste inimlike väärtuste juurde jõuda. Ja noortele on hetkeväärtused perekonnast tähtsamad...

Meie kaasaegses, kõigest üle karjuvas maailmas, kus ihad lämmatavad mõistuse, kõlab Platonovi hääl vaikselt. Ent autoril polegi põhjust kellestki üle karjuda. Platonov kõneleb armastusest, lastes igaühel selle valgust tunda.

Armastus on jõgi. Ja selle veed – ammendamatu rikkus. Igaüks meist võib neist muda välja sõeluda või kulda leida. Kõndida teed armastuse suunas on sama raske kui elujões ujuda. Iial ei tea, kus ootab keeris  või kui sügav on põhi. Platonovi loo kangelane, kes on saanud tunda kõiki sõjaõudusi, õpib uuesti elama.

“Potudan” on ilustamata lugu armastusest. Vaikne, lihtne ja elutark. Lavastus näitab vaatajale Andrei Platonovi maailma - täis üllust, mehelikkust ja humanismi.

 

 

Lavastaja Irina Tomingas on lõpetanud Štšukini nim. Kõrgema Teatrikooli (Moskva) draamalavastajana (1989), olnud lavastajaks Vene Teatris, juhtinud lasteteatrit “Pinocchio”. 

Hetkel töötab lasteteatris “Solaris” lavastajana ning Vene Teatrikoolis kunstilise juhi ning lavastajana.

Koreograaf Irina Krotoval on bakalaureusekraad TTÜ biomeditsiinitehnoloogia ja Tallinna Ülikooli koreograafia erialalt. Irina jätkab õpinguid koreograafia eriala magistriõppes. Töötab koreograafina Vene Teatrikoolis.

Kostüümikunstnik Ksenia Kharkmaa on lõpetanud Riikliku Tsheboksarõ Kunstikooli teatridekoratsiooni- ja kostüümikunsti eriala 2010. aastal. “Potudan” on tema teine koostöö Vene Teatrikooliga.

Mängivad Vene Teatrikooli näitlejad.

 

Etendus kestab 1,5 tundi 

Etendus on vene keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Koht: KUMU auditoorium

Hind: 5 eur/ 8 eur

www.teatrikool.comTäppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman