Pipi Pikksukk

Teater: Vene Teater
Autor: Astrid Lindgren
Lavastaja: Juliana Laikova
Esietendus 23. märtsil 2018 Vene Teatri suures saalis

Helilooja Georg Riedel
Muusikaline juht Aleksandr Žedeljov
Laulutekstide autor Astrid Lindgren
Tõlkija Marina Skulskaja
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Koreograaf Maria Siukajeva
Lavastaja abi Jekaterina Jegorova

Osades Jekaterina Burdjugova, Katrin Sutt, Julia Zozulja, Artjom Garejev, Jekaterina Kordas, Anna Markova, Dan Jeršov, Ivan Aleksejev, Viktor Marvin, Ljubov Agapova, Sergei Tšerkassov, Aleksandr Domovoi

Lugu Pipi Pikksukast, õigemini Pipilota Viktuaalia Rullkardiina Piparmünta Efraimitütar Pikksukast, on lugu lastele ja mitte ainult lastele.

See on etendus lastele ja teismelistele, mis käsitleb väga täiskasvanulikke teemasid. Pipi Pikksukk näitab üles hämmastavat tahtejõudu, eluarmastust ja murdumatut optimismi mitte just kõige roosilisemas olukorras. 

Veel tuleb lavastuses juttu vanemateta jäänud lapse üksindusest ja fantaasia võlumaailmast, mis aitab ellu jääda, valmisolekust ohverdada enda õnn sõprade kasuks. Me räägime lapse õigusest olla „mittekorralik“, mitte mahtuda kasvatuse ja kuulekuse raamidesse, maailma avastamise rõõmust ja imelise leidmisest kõige tavalisemates igapäevastes asjades...

Meie silme ees suudab Pipi luua standardse ühetaolise maailma, milles me oleme harjunud elama, asemele tõelise vempude, seikluste, loomefantaasia ja vabaduse tulevärgi. Ta muudab mitte ainult Rootsi väikelinna vaid ka selle elanike südameid. Lugu maailma kõige tugevamast tüdrukust muutub looks TUGEVAST tüdrukust endast selles maailmas.

Vaadake seda etendust ja vastake küsimusele, kas üks inimene, olgu või väga väike, saab muuta maailma?

Saab küll.


Etendusel on sünkroontõlkega eesti keelde.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2018
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman