Piki lauda

Autor: E.Unt, K. Kattai, R. Beljohin, S. Põld

TLÜ koreograafia tudengite rahvarõivateemalised tantsud ERM-is. 


Tantsuetendus koosneb neljast rahvarõivateemalisest tantsust, millele eelneb vastava tantsu koreograafi lugu tantsu sünniloost.

1. Kursuse ühine lavastus "PIKI LAUDA", koreograaf Elo Unt, pikkus ca 15 min.

Laua taga saame lähedastega kokku, laua ääres saame söönuks, laua otsast jagatakse ülesandeid, laua peale tõstame tundmatu, et seda lähemalt hinnata ja ükskõik, milline meie teekond ka poleks lõpeb see ikka piki lauda.

Elo Unt on Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambli "Soveldaja" kunstiline juht ja koreograafia õppekava rahvusliku tantsukunsti lektor. Ta on lõpetanud TLÜ koreograafia osakonna 2002. aastal ning seejärel olnud pikaaegne Eesti Tantsuagentuuri koreograaf ja tantsuõpetaja ning assisteerinud mitmete eesti muusikalide koreograafe.


2. Soololavastus "DISHARMOONIA", koreograaf Kaisa Kattai, pikkus ca 4.30 min
Muusika: Vladislav Delay - Hetkonen
Video: Kaisa Kattai ja Katrina Raiend
Tantsija: Lisanna Tälli

Teos põhineb mõistel kognitiivne dissonants, kus inimene ütleb ühte, kuid teeb teist. Teeb teist, aga mõtleb kolmandat. Tunnetuslik ebakõla kahe või enama teadmise ees, või kahe ja enama inimese ees meie sees?

Kaisa Kattai on noor koreograaf ja tantsija Tallinna Ülikooli koreograafia erialalt. Varasemalt on õppinud moderntantsu Taanis, olnud (külalis)õpetaja mitmetes Eesti tantsustuudiotes ning annab kaasaaegse tantsu õpitubasid noortele. Kaisa teab, mida ta  tantsuga väljendada tahab. Samuti teab ta seda, kui tähtis on prooviprotsess eesmärgi kõrval ning kui oluline on arengule keha ja mõistuse piiride pidev proovilepanek.

Lisanna Tälli tantsutee sai alguse 12-aastasena, kui ta alustas rahvatantsuga, millesse ta kiindus ning mis on jätkuvalt tema suur huviobjekt. Hetkel õpib ta Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas ja on avastanud mitmeid tantsustiile ja vorme, mis on teda arendanud ja pakkunud uusi võimalusi (alates hop-hopist kuni idamaiste tantsudeni).
Lisannale meeldib võtta osa erinevatest tantsuprojektidest, eriti nendest, kus ta saab katsetada hoopis midagi uut. Kursusekaaslase Kaisa lavastus Disharmoonia oli Lisanna jaoks uudne, põnevaid katsumusi täis ning arendas teda tantsijana.


3. Soololavastus "IDENTITEET", koreograaf Richard Beljohin, pikkus ca 10 min
Muusika autorid: It Must Be True - The John Buzon Trio / Hava Nagila - Dick Dale / Panic Music - FesliyanStudios
Tantsija: Karl-Gustav Kasemaa

Teos uurib inimese identiteeti läbi huumoriprisma.

Koreograaf Richard Beljohinit huvitavad hetkel kaasaegse tantsu liikumis- ja käitumisvormid. Lavastaja tantsuline taust koosneb karaktertantsust ja eesti tantsust.
Tantsija Karl-Gustav Kasemaa on hea improvisatsioonilise tantsu ja kaasaegse tantsu tantsija. Lühilavastus on loodud spetsiaalselt tema isiksusele ja liikumismustritele.

4. Soololavastus "HULLuMEELne", koreograaf Sandra Põld, pikkus ca 7 minutit
Muusika autorid: heliefektid filmist "Requiem for a Dream", Clint Mansell; "Auditory Hallucinations".
Video autor: Sandra Põld
Tantsija: Keithy Kuuspu

Teos valmis Tallinna Ülikoolis tantsukompositsiooni aine raames ja räägib inimesest, kellel on nii paremaid kui halvemaid päevi. Mõnikord tunneb ta ennast täiesti lootusetuna. Mõnikord suhteliselt normaalselt. Ta võib uskuda, et keegi kavandab tema vastu vandenõu või et tulnukad käivad ta kannul. Ta võib uskuda end olevat keegi teine, keegi kõikvõimas. Ta võib ette kujutada, et teda jälgitakse televiisorist või kusagilt kosmosest saadetakse talle kui väljavalitule erilisi teateid. Ta võib näha olematuid asju ja kuulda olematuid hääli, tunda olematuid lõhnu või maitseid. See, mida ta näeb või kuuleb, on tema jaoks täiesti reaalne. 

Sandra Põld õpib Tallinna Ülikoolis koreograafia erialal. Ta on täiendanud end mitmete koreograafide käe all nii Eestis kui välismaal (sh Broadway Dance Centeris, New Yorgis, Pineapple Dance Studios, Londonis ja Sydney Dance Company's, Sydneys). Hetkel õpetab Sandra noori Laine Mägi Tantsukoolis ja Huvikeskus Kullo KT Stuudios. Sandra: "Naudin seda kirjeldamatut energiat, mis tekib keha ja emotsiooni koostöös, kas siis lavastades või ise tantsides."

Keithy Kuuspu on noor tantsija ja koreograaf. Oma loomingut ning suhtumist kirjeldab ta sõnadega: ,,Tuleb käia silmad lahti, kõik on meie ette laiali laotatud, tuleb lihtsalt võtta ja kokku panna." Keithy õpib Tallinna Ülikooli koreograafia erialal ning õpetab lapsi ja noori Free Flow Studios.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman