Piiririik

Autor: Emil Tode
Lavastaja: Otto Kosk
Esietendus 28. septembril 2012 Pühavaimu kirikus

28. septembril 2012 esietendub noore lavastaja Otto Kose diplomitööna Emil Tode romaani "Piiririik" ainetel samanimeline lavateos. Lavastus jõuab vaatajateni vaid viiel korral Tallinna Püha Vaimu kirikus, kus vaatemängulise audiovisuaalse jutustuse käigus kangastub meile tänase päeva Piiririigi tõlgendus.

Lavastuse toob publikuni mitmekülgne ning põnev seltskond noori, kes on seotud ühinguga Kultuur Aitab Hingata, firmaga Niini & Rauam ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga, õppides seal erinevatel erialadel. Lavastaja Kosk valis mängukohaks vägagi mitmetähendusliku ja ebatraditsioonilise paiga – Tallinna Püha Vaimu kiriku. Lavastaja nägemuse kohaselt soovib ta publiku hetkeks iseendaga silmitsi seisma panna, olukorda, kus peatada oma igapäevategevus ja sattuda ruumi, mis on eriline ning lasta sellel end kõnetada. Ühele etendusele on saadaval vaid 60 kohta.

Lavastus on Emil Tode samanimelise romaani ainetel ja räägib ühe inimese sisemaailmast, kes on jäänud kinni kahe kultuuriruumi vahele – seistes ühe jalaga Lääne-Euroopa väliselt jõukas, kuid klišeeks kulunud kultuuris ning teisega peagi sinna jõudvas, kuid mitte veel kohal olevas Ida-Euroopas. Püüdmata teha romaanist järjekordset dramatiseeringut, on lavastaja leidnud teosest hetkeolukorda puudutavad aktuaalsed teemad ning need ühtseks tervikuks koondanud. Nagu lavastaja ise seda kommenteerib: „Oleme Tode teosele lähenenud kui ideede algallikale, romaan on nõnda öelda algimpulsiks, et leida tunnetusi ja mõtteid, et väljendada selles meid ennast, praeguses ajas ja ruumis. Õhus on just need mõtted, mis tiirlevad inimeste peas, kellega parasjagu koos seda materjali lahti harutame ja kokku paneme. Oma aktuaalsuselt on Tode teos selleks ideaalne.“

Etendused toimuvad vaid septembri lõpus ja oktoobri alguses, kokku viiel korral. Piletid on saadaval ka enne etendust kohapeal.

Lisainfo:
Vilja Volmer
Projektijuht
E-post: viljavolmer@gmail.com
Tel: +372 55 60 1884Täppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman