Piip ja Tuut piparköögis

Teater: Piip ja Tuut Teater
Esietendus 14. detsembril 2013 Nokia kontserdimajas

Lavastuse autorid ja esitajad on Haide Männamäe ja Toomas Tross. 


KOKASAADE
Selle lavastuse etendused on nagu kokasaade, mille käigus tutvustatakse piparkoogi ajalugu, eksootiliste maitseainete ja kodumaiste koostisosade päritolu, tehakse trikke ja lauldakse, nagu köögis ikka, sest toit peab valmima hea tuju ja hea hooga. Iga etenduse jooksul sünnib vaatajate silme all ehe piparkoogitaigen ja etenduse lõpuks saavad ka piparkoogid ahjuküpseks ning sobivad publikulegi maitsta, kui just kõrbema ei lähe, sest paar korda on sedamoodi juhtunud, et Piip ja Tuut unustasid end koos vaatajatega lustima ja alles kõrbelõhn tuletas meelde, et keegi peaks ka ahjul silma peal hoidma.

JUTUSAADE
See lavastus on ka nagu jutusaade, sest aegajalt, kui sulavõi peab potis jahtuma või piparkoogitaigen tahenema, astub nagu juhuslikult Piip ja Tuut piparköögist läbi mõni hea külaline, kellega saab törtsu juttu ajada ning aastalõpu unistustest rääkida. Piip küsib peeneid küsimusi ja Tuut targutab takka.

KONTSERT
Tegelikult on see kontsert, mis on ülesehitatud parimate jutu- ja köögisaadete traditsioone silmas pidades. Siin on hõrke lõhnu ja kauneid viise, sügavaid unistusi ja koomikat. Lavastus sündis soovist küpsetada väga maitsvaid piparkooke ja näidata, et koos kokkamine on üks lust ja lillepidu ning on pühendatud meie kohviku Koogel Moogel imelistele kokkadele ja kõigile meie sõpradele, kes oskavad jõule nautida maitstes ja nuusutades.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
November 2020
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman