Pianoola ehk mehhaaniline klaver

Teater: Tallinna Linnateater
Autor: Aleksandr Adabashjan ja Nikita Mihhalkov
Lavastaja: Elmo Nüganen
Esietendus Väikses saalis 14. oktoobril 1995

Kunstnik: Vladimir Anšon
Kostüümikunstnik: Kustav - Agu Püüman
Muusikaline kujundus: Riina Roose

Mängivad:
Anu Lamp, Andero Ermel, Piret Kalda, Kalju Orro, Rain Simmul, Evelin Pang, Hele Kõre, Ain Lutsepp või Raivo Trass, Tõnu Oja, Andres Ots, Elmo Nüganen, Anne Reemann, Jaan Tätte, Allan Noormets, Valter Soosalu, Riina Roose ja Alo Kõrve.

"Pianoolat" võib õigusega pidada Linnateatri üheks armastatuimaks lavastuseks. Sajanda etenduse piir on ammu ületatud, aga publiku huvi ei ole sugugi kahanenud. Mis muudab selle lavastuse nii eriliseks? "Iga lavastus on tehtud mingist materjalist.
On olemas traadist kokku keeratud teatraalseid karkasse,on "vatist", "tellisest", "polüetüleenist" lavastusi, on selliseid, mis meenutavad head
parfümeeriat… "Pianoola" on tehtud elust enesest," väitis Moskva teatrikriitik Marina Dmitrjevskaja.
Teatriteadlane Reet Neimar iseloomustab lavastust järgmiselt: "Nüganeni Tšehhovi-käsitlust iseloomustab eelarvamustevabaduse seos respektitundega. Ühelt poolt võime ju nentida, et ta valdab vabalt kogu Tšehhovi motiivistikku, tundes lõbu pisimastki lisadetailist ja tšehhovlikust tüübist. /…/ Teiselt poolt leiutab Nüganen nii sõltumatult ja fantaasiarikkalt misanstseene, näitlejate "ootamatuid kohtumisi" ja uusi tegelasfunktsioone, et võib kivistunult kindlate "tšehhovlike reeglitega" harjunud vaataja päris ära põrutada. /.../ Olen kuulnud
inimestest, kes on lahkunud etenduselt üsna segipaisatud enesetundega, äratundmise valuaistingu või siis avastusliku mõtteimpulsiga."


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman