Pelléas-Mélisande

Autor: Claude Debussy, Carlo Menotti
Lavastaja: Auri Jürna
Esietendus 12. märtsil 2015 Von Glehni teatris

Sel aastal algab kevad 12. märtsil Nõmmel, sest just siis saabub Von Glehni Teatrist sahmakas värsket õhku: lavastaja Auri Jürna käe all esietendub kaheosaline ooperiõhtu “Pelléas-Mélisande / Telefon” Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio noorte lauljate esituses. Vaid kahe etenduse jooksul kohtuvad ebaõiglaselt unustusse langenud teatrisaalis kaks erinäolist ooperit: katkend prantsuse helilooja Claude Debussy sümbolistlikust ooperist “Pelléas ja Mélisande” (põhineb Maurice Maeterlincki samanimelisel näidendil, osatäitjateks Héloïse Bernard ja Sander Sokk) ning itaalia-ameerika päritolu helilooja Gian Carlo Menotti humoorikas lühiooper “Telefon” (Aarne Miku tõlkes, esitajateks Tamar Nugis ja Maria Leppoja või Janari Jorro ja Kadri-Liis Kukk).

See lavastus on oluline mitmel põhjusel: esiteks on lavakogemus ja publikutunnetus noorte lauljate jaoks just see, mis neid kõige enam nende interpreedi- ja loojanatuuri kujundab; teiseks püüame tõestada, et ooperit on võimalik teha siin ja praegu kohaliku publiku jaoks mõistetavaks ja meeldivaks, sest talenti ja pealehakkamist on meie muusikutel piisavalt, et väljaspool suuri teatrimaju esineda; ja kolmandaks toome eliitseks peetud žanri Nõmme teatrimajja, humoorika materjali ja emakeele kaudu publikule lähemale kui tavaliselt.

Lisaks lavastajale ja lauljatele aitavad väärt nõu ja jõuga kaasa EMTA ooperistuudio juht Ene Rindesalu, lavakunstnik Pille Kose (VAT Teater), valguskunstnik Sander Põllu (VAT Teater), fotograaf ja kujundaja Hanna Allsaar ja paljud teised.Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman