Passage. Distance

tantsulavastus

Helsingi Teatriakadeemia Tantsukompanii TadaC ja Eesti Tantsuagentuuri Tantsutuuri tantsulavastused

Helsingi Teatriakadeemia esitleb:
Eva Muilu "PASSAGE – DANCER AS A SITE FOR THE WORLD TO PASS THROUGH"

Koreograafiline struktuur ja lavastus: Eeva Muilu
Laval: Marja Koponen, Katri Liikola, Carita Lähteenmäki, Liisa Oikkonen, Katja Sallinen ja Heidi Suur-Hamari.
Assistent: Vera Nevanlinna
Ruumikujundus: Salla Salin
Helikujundus: Roy Boswell
Valguskujundus: Anton Verho
Kostüümikuntsnik: Kati Mantere
Kestvus:45'

Nad tantsivad jadasid, mis on kodeeritud nende kehadesse, mälestusi liikumistest, mis on olnud nende teekonnal kasvamaks tantsijateks.  Nad joonistavad välja oma teekonnad, suhestuvad nendega ning loovad ruumi millegi uue jaoks. Nad tantsivad maa ja taeva vahelises pingestatuses, olles surutud mineviku ja tuleviku vahele ning olles ühenduses traditsioonidega ning nende endi tugevusega. Nad on tuleviku generatsioon. Nad on TadaC 2013.
Eva Muilu "Passage" on Teatriakadeemia magistri tudengitele nagu lõpetamise riitus. Muilu töös tantsivad nad otsekui kooli lõpetamise ja professiooni vahel. Töö on ka artistlik osa tantsijate magistritööst.

Tantsutuur esitleb:
Ruslan Stepanov "Distance"

Koreograafia ja lavastus: Ruslan Stepanov
Laval: Egle-Riin Rüütel, Maria Netti Nüganen, Monika Tomingas, Ksenja Ruzevits
Valguskujundus: Priidu Adlas
Kostüümikujundus: Julia Koneva
Kestvus: 20'
Tantsutuuri korraldab Eesti Tantsuagentuur

Tantsijad täidavad lavalolevaid distantse füüsilise keelega. Lavalolijate tähelepanu on kehal ja ruumil ning nende orgaanilisel ühendusel. Selles kõiges on midagi lihtsat ja võistluslikku, kuid mitte tantsijate endi vahel. Ärritused esinevad keha koordinatsiooni ja koreograafia vahel ning seetõttu tekib lavale omapärane kvaliteet. Ruslani töös on midagi traditsioonilist ent samaaegselt midagi veidrat ja tundmatut.

Ruslan Stepanov on lõpetanud TÜ VKA koreograafia erialal ning on Vanemuise teatri balletiartist ning koreograaf-lavastaja. Ta on lavastanud erinevaid tantsulavastusi nt. „Passenger” (2006, osales rahvusvahelisel koreograafide festivalil Hannoveris, „Zarathustra” (2008) ja „Vaikimine” (2008, osales Peterburis rahvusvahelisel monolavastuste festivalil „Monokkel”). Ruslan Stepanov on tantsijana osalenud teiste seas ka Teet Kase, Saša Pepeljajevi, Pär Isbergi, Oksana Titova jpt. tantsulavastustes. Lisaks on Ruslan saanud 2013. aasta Teatriauhindade parima tantsulavastuse preemia lavastusega "Carrrmen!" (Vanemuine).Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman