Palju kära eimillestki

Teater: Theatrum
Autor: William Shakespeare
Lavastaja: Lembit Peterson
Esietendus 22. mail 2013 Püha Katariina kirikus

VHK Teatrikooli diplomitöö.
Tõlkija Georg Meri, kunstnik Maarja Naan, liikumisjuht Tiina Mölder, lauluõpetaja Eva Eensaar, muusikalised kujundajad Eva Eensaar, Jaak Johanson ja Joonas Mattias Sarapuu.

Mängivad VHK Teatrikooli õpilased Johanna Aus, Magdaleena Maasik, Mona Mi Mikkin, Merilin Reede, Karoliina Saatpalu, Anna-Liisa Talts, Kaisa Kattai, Eike-Johanna Raielo, Sander Roosimägi, Mattias Kuppart, Joonas Mattias Sarapuu, Priit Põldma, Kaspar Sellin, Oskar Punga, Leander Meresaar, Henri Otsing ning Helvin Kaljula (Theatrum), Tarmo Song (Theatrum), Kristjan Üksküla (Tallinna Linnateater), Mirko Rajas (NUKU) ja Jaak Johanson.
Muusikud: Hanna Maria Aunin (VHK Teatrikooli XI klass), Krista Joonas (külalisena) ja Kaarel Kuusk (VHK Muusikakool)

Shakespeare'i üks säravamaid ja vaimukamaid komöödiad „Palju kära ei millestki“ kõneleb mõistagi armastuse kõikevõitvast jõust. Selge, et takistused võitja teel pole lihtsasti ületatavad. Nendeks on hirm armastuse enda ees, mäng (kui tõe loomise illusioon, mitte tõe leidmise ja avamise vahend), laim, reetlikkus ja andestamatus. Vaatajate ostustada jääb, kui veenev saab olla armastuse kõikvõimsus ja kui palju sõltub nii hea kui kurja esiletulemine ja valitsemine igaühe tahtest. Näidend oma ootamatute pöörete, koomilise ning traagilise koosolu ja kiire vaheldumisega ning keerukaid hingelisi olukordi lahendava tarkusega on tõeline meistriteos. Vaimukas keelekasutus ja tegelaste nooruslik mängurõõm on pannud inimesi kaasa elama juba enam kui nelja sajandi vältel.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman