POT Festival / Youdream

Autor: Superamas
Esietendus detsembris 2010

Juba teist korda tuleb Eestit oma multimediaalse geniaalsusega põrutama Prantsuse-Austria kunsti- ja teatrigrupp Superamas. 2008. aasta Baltoscandalil end esmakordselt eesti publikule näidanud trupp on tuntud unikaalsete projektidega, milles briljantselt kombineeritakse koreograafiat, teatrit, filmi, seebioopereid ja elavat muusikat.

Lavastuses “Youdream” näeme me telesarja, mille peaosas on 7 võistlejat erinevatest riikidest. Nad kohtusid suhtlusportaalis, kus inimesed räägivad üksteisele oma unenägusid. Aga siis muundub lava nii, et nende unenäod muutuvad reaalsuseks. Mis on reaalsus ja mis kujutlus? Mis on teater ja mis film? Kes on näitlejad ja kes vaatajad?


Peale oma esimest teost “Building” (1999), on Superamas pidanud oma ülesandeks tantsu käsitlemist muudest eluvaldkondadest pärit materjalidega. Grupp kasutab „töötlemata“, sageli väga tavalisi olukordi ning ka igapäevasest kultuurist pärit valmisobjekte ja kohtleb kõiki neid elemente võrdselt. Superamas kutsub oma tegevust avaliku esituskunsti kontekstis “dé-montrer“, eraldades ja lammutades laiali seda, mis algsel kujul esindas üksust või objekti. Kunstilisse tegevusse on kaasatud ka filmikatked ja montaaživõtted.

Lavastus ja produktsioon: Superamas
Koos: Roch Baumert, Peter Connelly, Karen Lambaek, Agata Maszkiewicz, Diederik Peeters, Martin Schwab ja Superamas
3D animatsioon: Bertrand Baudry
Muusika “Dream On”: Henri Emmanuel Doublier; Sõnad: Aaron Schuster; Vokaal: Faris Endris Rahoma.
Maria Waleska kostüüm: Sabine Desbonnets
Workshop: Prototoutyp
Kaasprodutsendid: Tanzquartier Wien, Szene Salzburg, Buda kunstencentrum, kunstencentrum Vooruit, Kaaitheater, Workspace Brussels, En-knap/Spanish fighters (supported by the Ministry of Slovenia and the City Council of Ljubljana)
Koostöös: Impulstanz Vienna, brut-wien, mokum vzw, Compagnie des Indes
Toetajad: City of Vienna, Austria , Ministry of Education, Art and Culture, Austria, Direction Régionale des Affaires Culturelles d’Ile-de-France, Ministère de la Culture et de la Communication, DICRéAM, France, The Flemish Community, Belgium
Eriline tänu: Boris Belay, David Chantreau, Brian Costello, Luc Moreau, Aaron Schuster, Tiziana Penna
Superamase etendust Tallinnas toetab Austria Suursaatkond Tallinnas ja Institut Francais, TEMPS D´IMAGES ja Euroopa Liidu programm Kultuur

http://www.superamas.com/

http://youdream.superamas.com/Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman