POT Festival / Kohalolek

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Eike Ülevain, Jaak Sapas, Pedro Balbás, Jarõna Ilo
tantsulavastus

“Kohalolek” on tantsuetendus, milles nelja kunstniku ühistööna sünnib dünaamiline tervik tantsust, seinamaalingust ja video(animatsioonist).
“Kohalolek” uurib kestvat olevikuhetke, mida iseloomustab avatus ja valmisolek.
Harjutame intensiivset kohalolekut.

 
Jarõna Ilo joonistused sündisid inspireerituna esmastest liikumisideedest. Lõpptulemusena tekib tervik: lavaliikumine on mõjutatud seinamaalingutest ja vastupidi. Joonistused ei illustreeri, samuti ei tee seda liikumine.

Eike Ülevain (1980) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafia eriala ja tegutseb vabakutselise tantsukunstnikuna. Eike Ülevain olnud aktiivne tantsufilmide looja ja osalenud ZUGA ühendatud tantsijate lavastustes. Tema viimaste tööde hulka kuulub sooloetendus “Välurebane”, tantsuetendus “Kahe korruse rahvas”, portreefilm “Käed” kunstnik Jarõna Ilost ja tantsuetendus “Estonia meets Africa ehk vaade eemalt”. Lisaks on Ülevain töötanud kümme aastat pedagoogina, muuhulgas Eesti Nukuteatri noortestuudios.

Jaak Sapas (1979) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafia eriala, pärast ülikooli elanud kuus aastat välismaal (Saksamaa, Maroko) ja osalenud vabakutselise tantsijana erinevate koreograafide töödes (Taavet Jansen, Tiina Mölder, Jüri Nael, Yoshiko Chuma, Yvonne Rainer, Terry Creach, Anthony Phillips).

Sapase ja Ülevainu koostööst on valminud eelnevalt “Kahe korruse rahvas” ja “Estonia Meets Africa ehk vaade eemalt”.

Pedro Balbás (1971) sündis Huelva’s (Hispaania), alates aprillist 2010 elab ja töötab Tallinnas. Osalenud teatrilavastustes ja filmides näitleja (Madrid, Berliin) ning fotograafina (Madrid). Tema maale, fotosid ning kollaaže on esitletud erinevate näituste raames Hispaanias (2002-2004), Tšiilis (2002) ning Berliinis (2005-2009). Omandanud magistrikraadi inglise filoloogias Universidad de Huelva’s (Hispaania) ning Merchator College’is (Belgia). Töötanud keeleõpetaja, tõlgi, terminoloogi, galerii assistendi, illustraatori ning kultuuritöötajana. Tallinnas on Pedro Balbás kaastööd teinud tantsuetenduses “Kohalolek” (fotod, animatsioon, video) ning videoprojektis “men in motion”.

Jarõna Ilo (1955) on Ukraina päritolu vabakutseline kunstnik. Ta on õppinud Kiievi Tööstusgraafika Tehnikumis, Praha Filmiakadeemias ja lõpetanud 1981. aastal Eesti Kunstiakadeemia. On olnud Eesti Kunstiakadeemia joonistuskateedri õppejõud ja õpetanud joonistamist Vanalinna Hariduskolleegiumis, Euroülikoolis ja Austraalia Rahvuslikus Ülikoolis Canberras. Hetkel töötab vabakutselise pedagoogina. Jarõna Ilo on tegutsenud vabakutselise kunstnikuna, raamatuillustraatorina ning alates 1987. aastast esinenud aktiivselt näitustel Eestis ja välisriikides, samuti on ta töötanud Eesti Televisioonis lastesaadete autorina. Tema tööd on nii Eesti Kunstimuuseumis kui  erakogudes üle maailma.


Meeskond: Jaak Sapas, Eike Ülevain, Pedro Balbás, Jarõna Ilo
Muusika: Julián Olivares, Erkki-Sven Tüür
Foto: Pedro Balbás
Toetaja: Eesti Kultuurkapital


Etendus on tasuta!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman