Püha öö

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Esietendus 17. septembril 2013 Kanuti Gildi SAALis

Idee, esitus: Flo Kasearu, Oksana Tralla, Veronika Vallimäe, Marianne Männi, Riina Maidre
Video, foto: Madis Ligema
Tehnilised lahendused: Tõnu Narro
Valguskunstnik: Madis Kirkmann
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL
Kestus: 50min

Viis naiskunstnikku tulevad kokku, et panna proovile oma adekvaatsus. Aga nii nagu tehniline taiplikkus ei ole inimese mõõt, ei ole ka tingimusteta armastus vastus kõikidele küsimustele. “Püha öö” puhul on tegemist lavastusega, mis sünteesib teatri, performance’i, tantsu, kujutava kunsti ja puhtalt sotsiaalse eksperimendi elemente. Algimpulsiks on kõigil viiel tegijal vabakutselise kunstnikuna nooreks emaks olemine. Taustsüsteemiks on käesolev aastanumber ja aeg, kohaks siinne riik, süsteem, ühiskond ja maailm.

Laval on viis naist, kes otsivad tasakaalu emaks olemise ja kunstnikuks jäämise vahel. Kuidas olla Naine laste kõrvalt ja kuidas jääda Kunstnikuks oma vastsündinuga koos? Lapsed ootavad tingimusteta armastust ja eeskujulikke olukorralahendusi, see, väga napisõnaliselt öeldu, neelab aga enamuse päevast ja ööst, jättes naistele ja naiskunstnikele väga üürikese ruumi eneseteostuseks. Probleem on kõigile kaudselt teada. Lavastus artikuleerib aga veel ja veel kord, näitlikult ja koomiliselt, õrnalt ja valulikult – mis saab siis kui ema/kunstnik laste kõrvalt midagi iseendale teha tahab.

Oksana Tralla on vabakutseline koreograaf ja tantsija. Lõpetanud Tallinna Balletikooli ja Tallinna Ülikooli MA koreograaf-lavastajana. Varasemalt töötanud Rahvusooperis Estonia. Loonud mitmeid tantsuteatri lavastusi ning pälvinud Eesti teatri aastaauhinna tantsulavastuste kategoorias aastatel 2005, 2008 ja 2012. Hetkel resideerub Brüsselis.
Veronika Vallimäe on vabakutseline koreograaf ja tantsija. Lõpetanud Tallinna Balletikooli ja Tallinna Ülikooli koreograafia erialal. Varasemalt töötanud Teater Vanemuises ning täiendanud end Portugalis. Osalenud nii balletis, operettides, muusikalides, viimastel aastatel lavastanud ning osalenud erinevates tantsuprojektides.
Marianne Männi on vabakutseline kunstnik. Lõpetanud Tallinna Balletikooli. Jätkanud õpinguid Academia Non Gratas ja Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuris. Töötanud maali, joonistuste ja performance’itega. On performance grupp “Rubens” ning instrumentaal-ansambli “Orkester” liige. Osalenud ühisnäitustel, teinud soolo näitusi.
Flo Kasearu on vabakutseline kunstnik. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia BA maalis ning MA foto erialal ja täiendanud end vahetusõpilasena Berliinis, Udk-s. Osalenud nii ühisnäitustel kui esitlenud sooloprojekte Eestis ja mujal. 2012 pälvinud Köler Prize ’i. 2013 kevadel asutas ja avas – Flo Kasearu Majamuuseumi.
Riina Maidre on vabakutseline näitleja ja teatritegija. Lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli. Varasemalt töötanud nii Eesti Draamateatris kui Von Krahli Teatris, näidelnud filmides. Tegev duos “PostUganda”. Hetkel täiendab end Amsterdami teatrikooli DasArts magistriõppes.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2014
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman