Põranda alt välja: Dances of the Lost

Autor: Gabriel Prokofiev, Cache
Lavastaja: Olga Zitluhina
tantsulavastus
Esietendus 3.oktoobril 2008 Riias

Kontseptsioon, koreograafia ja video: Olga Zitluhina
Muusika: Gabriel Prokofiev, Cache
Videokujundus: Peteris Brininš, Olga Zitluhina
Fotograafia: Andris Kacanovskis, Valerijs Olehno, Dmitrijs Gaitjukevics Tants
Koreograafia: Ramona Galkina, Santa Grinfelde, Ilze Zirina, Dmitrijs Gaitjukevics, Andris Kacanovskis, Andrejs Filipovs

Tantsu- ja videoprojekt „Dances of the Lost“ loodi Olga Zitluhina Tantsukompanii poolt 2008. aasta suvel Koktebelis Krimmis (Ukrainas). Nii liikumismaterjal kui video loodi spetsiaalselt  kohaspetsiifilistes paikades – laantes, allikatel, Musta Mere ääres. Lavastus loodi originaalis rahvusvahelise teadus- ja kultuurikonverentsi METAMIND’2008 jaoks, mis keskendus metamorfoosile: jäljed, varjud, peegeldused, kajad, metafoorid.

„Dances of the Lost“ räägib millestki, mida me näeme ja tunneme perifeerselt, tunneme sekundaarsete sensoorsete mehhanismidega või ei tunne üldse, mida me arvame olevat kusagil mujal, kuid mis on rohkem kohal kui miski muu. „Dances of the Lost“ tegeleb jälgedega, mis me endast üksteisele ja loodusesse maha jätame. See keskendub ka jälgedele ja reeglitele, mida keskkond ja loodus meile jätavad, meie sõltuvusele keskkonnast, meie eelisõigusele ja needusele olla looduse poolt mõjutatud.

Kestus: 45min


Olga Zitluhina Tantsukompanii loodi 1996. aastal Läti esimese kaasaegse tantsu kompaniina. Kompanii 6 tantsijat on professionaalsed tantsijad-koreograafid, kes osalevad aktiivselt kõigi uute tantsude loomises. OZTK osaleb regulaarselt erinevates kohalikes, hariduslikes ja eksperimentaalsetes projektides ning esineb üha enam ebatraditsioonilistes kohtades. Kompanii tuuritab tihedalt, võtab osa rahvusvahelistest kaasaegse tantsu festivalidest ning meistriklassidest Euroopas ja USAs, ning teeb koostööd väliskoreograafide ja tantsupedagoogidega. Kompanii kunstiline juht ja koreograaf Olga Zitluhina on ka Läti Kultuuriakadeemia kaasaegse koreograafia osakonna asutaja ja juht.Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman