Päikesetõusutund

Teater: Theatrum
Autor: Mirko Rajas
Lavastaja: Mirko Rajas
Esietendus 9. jaanauril 2015 Theatrumi saalis

Lavastaja Mirko Rajas
Kunstnik Ann-Mirjam Vaikla
Helilooja Ekke Västrik
Valguskunstnik Oskar Punga
Kostüümikunstnik Kristel Maamägi
Grimmikunstnik Karoliina Saatpalu
Nukud: Ene Mellov ja Olga Bulgakova, Toivo Müürsepp
Osades: Johanna Aus, Jonathan Peterson, Anneli Tuulik, Helvin Kaljula, Tarmo Song, Anna Kristin Peterson või Katre Pekri, Jakob Tulve.

Mis võiks inimest armastuse leidmisel või selle tunnistamisel takistada? Tundub see ju lihtne, arusaadav ja iseenesest mõistetav, kuid ometi on see teema üks tähtsamaid, millega inimene terve oma elu tegeleb, kas teadlikult või kaudselt – kuid siiski.
Kuidas äratada esimene armastus või leida see taas üles, kui aeg hakkab lõppema?

Lugu kahest noorest ja kahest vanast inimesest, kes teineteist kaudselt ja lähedalt mõjutades püüavad jõuda armastuseni, andestuseni. Kogu lavaline tegevus on loodud tegutsemisele atmosfääris, situatsioonis, dialoogile näitlejate, publiku ja tegelaskujude vahel, luues erinevaid metafüüsilisi ning füüsilisi ruume.

Kasutades nukuteatri, maskiteatri tehnikaid, visuaalseid väljendusvorme ning näitlejate mängu luuakse omanäoline tervik, millega astutakse samm lähemale vaataja ning jutustatava loo tunnetuslikule tasandile.

Lavastuse loominguline meeskond koosneb VHK teatriklassi vilistlastest ja Theatrumi näitlejatest. Nooremate näitlejate teatritee on alguse saanud VHK teatrikooli erinevatest lendudest ja nad ei ole varem koos mänginud. Selles lavastuses saavad kokku kõik ühise alguse, kuid erineva teekonnaga näitlejad ja lavastaja, helilooja, kunstnik – nii noored kui vanemad, et üheskoos otsida läbi mängu vastuseid küsimustele, mis tunduvad olevat olulised eri vanuses inimestele.

Etenduse kestus 1 tund ja 45 minutit.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman