PÖFF: Hamlet, Heteronymos, Pessoa

Teater: Theatrum
Autor: André Gago ja Teatro Instável
KÜLALISETENDUS Theatrumi saalis

“Hamlet, Heteronymos, Pessoa” on poeetiline kontsert, mis kutsub meid rännakule läbi Shakespeare’i “Hamletist“ inspireeritud kaasaegse Portugali luule, põhirõhuga Fernando Pessoa loomingul, nii tema enda kui ka tema kuulsate alter ego’de – Álvaro de Campose, Bernardo Soarese ja Alberto Caeiro nime all avaldatul.
 
Laval on külg külje kõrval džässbassist Carlos Barretto ning Portugali tuntumaid improviseerijaid, näitleja André Gagó. Alustades peaaegu eimillestki võtavad nad ette retke läbi elu ja surma (olla või mitte olla?), enesetapu, unetuse, hüljatuse, melanhoolia ja üksinduse, kõikudes selle käigus lootusetusest ootamatu huumorini, ägedast raevust melanhoolse kurbuse ja ootamatute koomiliste sähvatusteni nagu Mercurio kõne kuninganna Mabile, Pessoa kurvast öise laada laulust Hamleti hauastseenist inspireeritud António Nobre ülinaljaka nukuteatrini.

André Gagó asutas Teatro Instáveli 2004, et koondada ühe katuse alla oma mitmekesine teatritegevus lavastaja, näitleja ja õpetajana. Sellest ajast saati on Teatro Instável esinenud rea sündmuste, töötubade ja etendustega nagu “Hamlet”, “A Gargalhada de Yorick” („Yoricku naer“), “Hamlet, Heterónimos, Pessoas...” (Hamlet, Heteronyms, Pessoa), “Noite Antiquíssima” („Antiiksed ööd – Campose luule“) and “Acerca de Música” („Kõik muusikast“), lisaks rändnäitus "The Portuguese Mask" („Portugali mask“).

Kontseptsioon ja lavastus: André Gago
Muusika: Carlos Barretto
Esitajad: André Gago, Carlos Barretto
Valgustus ja tehniline lavastus: Marinel Matos
Tootja: Teatro Instável


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman