Open Tallinn

Autor: Mart Kangro
Lavastaja: Mart Kangro
Esietendus 27. mail 2011 Kalevi Spordihallis

27.mail kell 19.00 esietendub osana Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmist Mart Kangro "Open Tallinn". Lavastust mängitakse vaid üks kord Kalevi Spordihallis.

Mart Kangro on rahvusvaheliselt tuntuim eesti kaasaegne koreograaf. Ta on loonud 8 täispikka tantsulavastust ning neid on esitatud 20-nes riigis üle Euroopa ning USA-s.

Lavastaja ise nimetab oma tööd reality showks, kuna lavale tulevad inimesed, kes ei ole professionaalsed näitlejad ega tantsijad. Nad tegelevad oma harjumuspäraste tegevustega ning lavastaja paigutab need tegevused teatri konteksti.

Teater võitleb siiani kompleksiga, et ta ei suuda reaalsusega võistelda. Teater - see on mäng, kus miski pole päris. Mitte kuidagi ei suuda ta vabaneda sellest neljandast seinast, mis lava publikust eraldab, et muutuda veel tõesemaks, reaalsemaks, vahetumaks. Ilmselt ei ole seda teatrile ka vaja, muidu lakkaks ta olemast teater.

"Open Tallinn" paigutab sündmused konteksti, kus nad tavapäraselt aset ei leia. Ta asetab lavale reaalse elu, kus miski pole mängult vaid kõik on päris, nii narratiivid, karakterid kui ka pisarad on päris. "Open Tallinn" annab publikule võimaluse näha juba nähtut täiesti uuel moel.

Unistused, pettumused, eneseületused ning rõõmu ja valu aitab  vaatajateni tuua videokunstnik Taavi Varm.

Ainukordne on ka eraisikutest toetajate hulk, kes on annetanud raha ürituse õnnestumiseks.

Toetajad: SA Tallinn 2011, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Tallinna Spordi ja Noorsooamet, Kanuti Gildi SAAL, Avision, Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius.

Eraisikutest toetajad: Andres Müürsepp, Henri Ploom, Heiti Raag, Eero Lass, Eve Sooba, Hardi Kampus, Andres Varustin, Üllar Metsküla, Martin Kõdar, Heidi Puhm, Merle Peipsi, Kadri Ridaste, Jaanus Kuld, Sigrid Neerot, Mare Leetsar, Kristel Kiik, Karolina Kurg, Ninel Sild, Piret Soodla, Natalja Kumar, Toomas Alle.

                                                                

Projektijuht Kaja Kann
kann@tants.ee
www.facebook.com/opentallinn/
www.omatsirkus.ee/est/eksperimentaal

Korraldab: Eksperimentaalse Liikumise Keskus.

Piletid 13/7 eur. on müügil Piletilevis ja kohapeal.
Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman