Ooperisümbioos: La Traviata

Teater: Eesti Noorsooteater
Esietendus 29. juunil 2021 Tartu linna päeval Eesti Rahva Muuseumis

Lavastajad Anti Kobin (Eesti Noorsooteater), Taavi Tõnisson (Eesti Noorsooteater)
Kunstnik Annika Aedma (Eesti Noorsooteater)
Valgus ja heli, tehniline tugi Erik Pello (Eesti Noorsooteater)
Osades sopran Elena Bražnik, tenor Mehis Tiits (Rahvusooper Estonia), Ingrid Isotamm (Karlova Teater), Anti Kobin (Eesti Noorsooteater) ja Taavi Tõnisson (Eesti Noorsooteater)
Pianist Riina Pikani (Rahvusooper Estonia)

Giuseppe Verdi kirjutas romaanil "Kameeliadaam" põhineva ooperi "La Traviata" 19. sajandil. Omas ajas oli teos revolutsiooniline nii teemakäsitluse kui muusikalise ülesehituse poolest. Omas ajas oli teos isegi revolutsiooniline, et autoril tuli loo tegevuse toimumise aega muuta, et publik selle vastu võtaks.

Kes see ikka soovib liiga lähedalt peeglisse vaadata …?
Teemad, millest ooper räägib on aktuaalsed ka täna – individualismi ajastul oleme paradoksaalselt ülisõltuvad avalikust kuvandist ja teiste arvamusest, sotsiaalmeedial on võime meid pjedestaalile asetada, aga ka põrmu paisata. Kas elus uue lehekülje pööramine on üldse võimalik? Kas moraalitust keskkonnast saab võrsuda midagi puhast ja imeilusat? Kui "paber" on juba määritud, kas saab seda veel uuesti puhtaks?

Öeldakse, et armastus päästab maailma. Aga öeldakse ka, et uus saab sündida ainult läbi ohverduse.

Sissepääs tasuta

❗ NB! COVID-19 piirangutest tulenevalt saame ooperisümbioose nautima lubada poole vähem publikut, kui saalid mahutaksid.

Registreerumine:
🔴 Kell 14:
🔴 Kell 18:

¹ Ooperisümbioos. Tartu linna päev 2016 raames loodud muusikaline termin – ooperisolistide jt klassikalise muusika viljelejate ning mitteooperilauljast interpreetide ühine kontsert või etteaste, mille käigus laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonist ja ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust. Kontserdi jooksul ei suhtuta surmtõsiselt ega ülearu pühalikult ei ilma, inimestesse ega endasse. Võimalik publik hõlmab nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuni 2021
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman