Onu Vanja

Teater: Vene Teater
Autor: Anton Tšehhov
Lavastaja: Igor Lõssov
Esietendus 5. septembril 2014 Vene Teatri suures saalis.

Kunstnik Izabella Kozinskaja
Valguskunstnik Igor Kapustin
Helilooja Aleksandr Žedeljov
Lavastaja abi Tatjana Kaur

Vene Teater avab uue hooaja Tšehhovi „Onu Vanjaga“, mille toob lavale Moskva lavastaja Igor Lõssov. Publik on ammu oodanud vene klassika lavastuste tulekut meie lavale. Igor Lõssovi olulisemate tööde hulgas on nii „Kirsiaed“, „Pidu katku ajal“, „Vennad Karamazovid“, „Tasane“ kui ka „Surnud hinged“.

Lavastaja tähelepanu keskmes on vene intelligentsi huku teema.
„Iga näitleja mängib kahtlusteta seda teemat, aga keegi ei mängi tragöödiat. Igaüks, seistes kuristiku serval, üritab välja rabelda, kukkumist vältida. Igaüks võitleb mitte niivõrd selle eest, et kinni hoida, vaid selle eest, et kõrgemale tõusta. Ja seetõttu on kõik, nii kummaline see ka pole, küllaltki optimistlikud, ehkki lõppude lõpuks viivad kõigi ja igaühe teod katastroofi poole. Selle tsivilisatsiooni hukk on vältimatu, ületamatu force majeure. Aga mõni tegelane ei kuule, ei tunne huku lähenemist. Lavastuses on selline episoodiline tegelane – töötaja – ta lihtsalt teeb tööd, ta täidab lavastuse iga minuti, iga sekundi mingi tegevusega,“ räägib Igor Lõssov.

Lavastuses teevad kaasa Leonid Ševtsov, Larissa Savankova, Natalja Dõmtšenko, Liidia Golovataja, Aleksandr Ivaškevitš, Oleg Rogatšov, Sergei Furmajuk, Jelena Jakovleva ja Aleksandr Okunev.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2014
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman