Olevused

Teater: Polygon Teater
Autor: Tõnis Rätsep / Juhan Viiding
Lavastaja: Tamur Tohver
sõnalavastus
Esietendus 7. mail 2015 Polygoni blackboxis

Lavastaja Tamur Tohver, näitejuht Karin Rask
Lava ja kostüüm Ellen-Alice Hasselbach, muusika Maksim Galagin, valgus Aleksander Erstu 
Polygon Stuudio: Helen Kask, Sandra Laura Luhtein, Rebeka Rummel, Martin Kork, Harri Ausmaa, Aleksander Erstu, Kristjan Tammjärv, Jane Lauter, Siimar Kivisild, Heleri Heinrand, Kristina Ojaperv, Anna Helena Liiv, Elisabeth Pikker, Jaan Miikael Rääts.

Prügimäel elavad kummalised olevused, kes on oma väikesel piiratud alal justkui vangis, kuid hullem veel on nende jaoks see, et nad igatsevad kangesti inimesteks saada! Paraku ei tea ise täpselt, misasi see inimene üleüldse on. Nimesid neil pole, nad on tähistatud numbritega. Kõigil nendel olevustel on nimedeks numbrid 0-st 7-ni. Olevused elavad üheskoos ja käivad prügiväljadel, kust nad leiavad asju, mille tähendus ja otstarve neil ununud on. Sest inimeseks saab ainult siis kui neil kõik meelde tuleb. Meie küsimegi – kas täna on vaja mäletada või uuesti avastada, üles leida? Igal juhul on Olevuste rada selle kõige leidmisel täis nalja ja ootamatuid olukordi, mis meil oi kui nutikalt meid endid parodeerivalt meelde tuletavad… Nõnda siis - kas ikka on täna niiväga mõtet inimeseks ihata?

Inspiratsiooni selle tüki kirjutamiseks said Viiding ja Rätsep 1979. aastast, mis oli ametlikult rahvusvaheline lastekaitseaasta. Autorid läksid liikvele soovist kirjutada lastelegi väärikas olemuslik näitemäng - väärikas vaadata ja õppida, väärikas mängida. Teemad ja olukorrad, mida käsitletakse, kuluvad täna aga hoopis täiskasvanutele endile ära.

Vaata ka lavastust tutvustavat videot.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman