Odysseuse vibu

Kultuuritehase Polymer
hea maitse piire ületava üritusteseeria Global Containeri raames astub üles kogupere-kangelasooper
"Odysseuse vibu"

www.vimeo.com/29635891/

Tegijad:
[erik alalooga]
kõigepealt olid masinad. masinad olid üksteisest sõltuvad ja see oli hea. iga masina iga järgnev liigutus tulenes alati mõnest eelnevast. kõik oli kõigega seotud ja see tekitas palju müra. tegelikult tekkisid masinad sellest, et alalooga katsetas kangimehhanismi, mille käigus ta peaaegu tõstis üles maa, selle tegevuse kõrvalproduktina aga lõhkus ära palju klaaspurke, kattis põranda liivaga, lõikas vikatiga läbi universumi suured veenid (ja peaaegu ka enda omad), süütas iidse meetodiga tule, millega tõmbas endale kaela jumalate viha (nii see ikka läheb, kui mängid tulega). ja ehitas toru, mille iga osa teeb erinevat häält.

[andreas w]
müra, mis tuli torust ja masinatest oli küll vali, aga keegi ei näinud, et see hea oleks. sellepärast oli vaja seda elektrooniliselt reguleerida. reguleerimine aitas, müra sai parem ja teda tekkis palju nagu liiva mere ääres. pärast seda polnud jälle päris kindel, kas nii ikka oli vaja.

[meeland sepp]
järgmiseks lisandus kõrilaul. miskipärast arvatakse, et oskus laulda normaalsest inimhäälest oktaav madalamalt on budistlike munkade salatarkus. vibu-tiimis on vähemalt kaks meest, kes sellise laulmisega hakkama saavad, aga seekord laulab ainult üks. selle laulmisviisi õppimiseks ei veetnud ta mitte päevagi üheski budistlikus kloostris, küll aga röökis punkbändis. ka see tee viis kõrilauluni.

[hans-gunter lock]
viimaseks asjaks sai interaktiivne valgus. valguste käitumine on küll algoritmiliselt ette programmeeritud, aga kõik valguspildi muutumised tulenevad otseselt helidest, mida mänguväljakul tekitatakse. mõnede valguste alus on modifitseerimata otsesignaalis, mõnede teiste alus elektrooniliselt filterdatud akustilises väljundis. valguse nuppe ei liigutata peaaegu üldse, valgus liigutab ennast ise.

[summa]
kas on oluline, et vibu taga seisaks odysseus? arvatavasti mitte. see on evolutsioneeruv projekt. ükski tema järgmine kord ei ole päris sama mis eelmine. nool on lakkamatult õhus ja otsib sihtmärki

GLOBAL CONTAINER XIX
Kultuuritehas Polymer
Ülase 16/Madara 22

www.artcontainer.ee

(Foto: Krõõt Tarkmeel.)


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2011
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman