ONE TRIP/ONE NOISE

Autor: Riina Maidre, Gert Raudsep, Taavi Kerikmäe, Taavi Tõnisson, Uku Uusberg
Lavastaja: Tarmo Tagamets
Esietendus 18. augustil 2011 Klassikaraadios

Muusikajuht: Tauno Aints

Etenduskunstnikud: Riina Maidre (Von Krahl), Gert Raudsep (NO99), Taavi Kerikmäe (ASK:), Taavi Tõnisson (NUKU), Uku Uusberg (Eesti Draamateater)

Lavastuses osleb live-ansambel kooseisus: Erko Laurimaa, Elvis Jakobson, Tarmo Sillaots, Riivo Torstenberg.

Eesti suvelavastuste väärikasse ritta lisandub ainulaadne teatrieksperiment - nu.uniooni uuslavastus  "ONE TRIP/ONE NOISE", mis esietendub 18. augustil kell 22.00 Klassikraadio saates Fantaasia.

 "ONE TRIP/ONE NOISE" on loomingulise ühenduse nu.unioon audio-lavastus, mis on täielikult inspireeritud prantsuse rock-bändi  Noir Désir (1983-2010) muusikast. Täpsemalt nende 2001. aasta 11. septembril (!) ilmunud legendaarsest plaadist "Des Visages des Figures". Noir Désir on prantsuskeelse maailma jaoks suurem kui "lihtsalt muusikaline kollektiiv". Tema ekvivalentideks on võib-olla venelaste Kino, soomlaste Eppu Normaali või eestlaste Vennaskond. Ja ehkki bändi poliitiline mässumeelsus või liider Bertrand Cantat' traagiline saatus annaks alust täiesti omaette lavastuse ettevalmistamiseks, on nu.unioon nii otsestest mõjutustest loobunud. Antud audio-lavastus on nelja eesti näitleja ja ühe elektronmuusiku interpretatsioon Noir Désiri loomingust.

 "ONE TRIP/ONE NOISE" - "rännak assotsatsioonides ja helimaastikel" on ühtaegu nii metsik ja rokkiv, samas ka intiimne audio-kogemus, mis asetub kaasagse teatri, kaasaegse muusika ja rock-muusika defineerimata alale.

Toimub ainult üks stuudio-etendus, millest  Klassikaraadio teeb otseülekande nii helis kui pildis. Veebikaamera vahendusel saab stuudios toimuvat reaalajas jälgida Klassikaraadio kodulehel.

Samal hetkel keeratekse volüüminupud raadioülekanneteks põhja nii Rakvere Teatri kohvikus kui Kanuti Gildi SAALis AugustiTantsuFestivalil 2011, kus toimuvad lavastuse ühiskuulamised, mis on huvilistele TASUTA.

Eesti Rahvusringhäälingu I raadiostuudiosse on LIVE-etendust vaatama oodatud ka publik.18. augusti hilisõhtusele audiolavastusele on sissepääs samuti TASUTA. Ootame huvilisi raadiomajja (Kreutzwaldi 14) alates kella 21.15-st, hilinejaid sisse ei lasta.

PÄRAST etendust, kl 23.00 algab aga Klassikaraadio otseeetris lavastuse ESIETENDUSE PIDU, mida kureerib nu.uniooni liige Andres Noormets: kõned, publiku ja asjaosaliste vahetud emotsioonid, šampusepokaalide kõlin, kuulajate arvamused telefoni teel, telesillad Rakvere Teatri kohviku ja Augusti TantsuFestivaliga, Noir Désiri originaalmuusika.

 

Lavastuse kaasprodutsendid on Klassikaraadio, Kanuti Gildi SAAL ja Rakvere Teater.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman