Nullpunkt

Teater: Rakvere Teater
Autor: Margus Karu
Lavastaja: Jaanika Juhanson
Esietendus 23. septembril 2011 suures saalis

Muidu suhtelisse vaikusesse vajunud Eesti noorsookirjanduses põhjustas aastal 2010 ilmunud Margus Karu romaan "Nullpunkt" korraliku tormi. Noorelt mehelt noortele mõeldud ja kirjutatud raamat saavutas kiiresti bestselleri staatuse, raamatud lõppesid otsa poodidest ja raamatukogudes muutusid aina pikemaks laenutamisjärjekorrad. Isiklikus laadis kirjutatud romaan "Nullpunkt" jutustab probleemsest kodust ja halvast koolist pärit Johannesest, kel õnnestub pääseda Tallinna eliitkooli ning sealt hargnema hakkav lugu heidikustaatusest välja rabelemisest andis lugejatele võimaluse samastuda peategelasega. Julge ja avameelne kirjakeel, sündmused, kus koolivägivald, allasurutud hirmud ja lootusetus muutuvad vihaks kogu ümbritseva maailma vastu, leidis tee lugejate südamesse. "Nullpunkt" asub septembris 2011 teistkordsele üle-Eestilisele vallutusretkele, kui Karu loodud tegelaskujud väljuvad raamatust ja asuvad tegutsema Rakvere Teatris.

Et säiliks romaani aus ja avameelne "noored teevad noortele" suhtluskeel, astuvad Jaanika Juhansoni lavastuses üles TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid Maaja Hallik, Saara Kadak, Katrin Kalma, Vallo Kirs, Kristian Põldma, Jaanus Tepomees ja Imre Õunapuu ning Silja Miks (Rakvere Teater) ja Rauno Kaibiainen (külalisena). Lavastuse sisu ja mängulaad ei ole sobilik alla 14-aastastele.

Hoia end kursis Nullpunkti tegemistega! Uudised proovisaalist, äpardused kulisside taga, pildid, videod, ja palju muud. Nullpunkt Facebookis

Kool on perses. Sotsiaalne elu on perses. Kodu on perses. Närvid on perses. Õppimine on perses. Päris palju asju mahub sinna perse. Hiidperse. Oleks see vaid nii, et ma teaksin, et see lõpeb varsti, et varsti läheb paremaks: pärast seda aastat või pärast keskkooli või lihtsalt millalgi, aga kust ma võtan kindluse, et mul üldse on mõtet midagi loota. Loota, et leian endale sõbrad ja saan rahuliku kodu. Täpselt sama suur on võimalus, et asjad lähevad veel hullemaks. Mul ei ole midagi oodata. See on kõige hirmsam, kui ei ole midagi oodata. Päev täis ängi ja frustratsiooni kaob päeva järel igavikku. Nullpunkt.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Oktoober 2011
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman