NuQ Treff 19': Kolja teos

Etendused 26. mail 2019 NUKU väikeses saalis

Produktsioonikeskus ContArt / Venemaa
KOLJA TEOS

Lavastaja Jana Tumina
Kunstnik Kira Kamalidinova
Helilooja Anatoli Gonje
Animatsioonikunstnikud Kirill Malovitško, Aleksandra Agrinskaja, Maša Nebesnaja, Ivan Feodoridi
Valguskujundaja Lara Novikova
Näitlejad Anna Somkina, Aleksander Balsanov
 
Jana Tumina "Kolja teos" põhineb Sergei Golõševi raamatul "Minu poeg on Down". Nii lastele kui ka täiskasvanutele suunatud lavastus jutustab teekonnast, taevast, küpsetistest, põhjapõtradest, vildikatest, lumest, vanematest, headusest, õnnest ja Varjast.

Loo keskmes on kuueaastase Kolja kirjutatud luuletus, mis jutustab teekonnast Varja-nimelise tüdruku juurde. Kolja räägib temast kui lasteaiaaegsest parimast sõbrast; tüdruk on tegelaseks tema lühilugudes ja luuletustes. Alles hiljem saab poisi isa teada, et sellenimelist tüdrukut Kolja lasteaias ei käinud. Aga see ei takista Koljat reisimast tüdruku juurde rongiga, "mis kunagi ei väsi", läbi vihma, maastike ja varjude. Miski ei takista tema südant armastuse järele janunemast. Ja miski ei takista rongi viimast meid kõiki etenduse lõpuks võluplaneedile, "kus elab tüdruk nimega Varja".

Jana Tumina: "Eriline laps tähendab erilist maailma. Kardame seda maailma, sest teame sellest nii vähe. "Kolja teos" on mõtisklus sellest, kuidas sünnib luule, kuidas leiab inspiratsioon tee inimhinge ja kuidas kellegi kujutluses sünnib armastus, et saada tema elu tuumaks."

Lisaks:

Jana Tumina, lavastaja: "Miks ma seda lavastust teen, peale selle, et see tekst mind inspireerib ... Minu kolmas laps sündis sama diagnoosiga nagu Koljal. Tean, et nende laste maailm on justkui peidetud mingisse lukustatud võlumajja. Tänu oma luuleannile hoiab Kolja oma maja ukse avatuna. Minu jaoks on oluline aidata inimestel eriliste laste maailmaga tutvuda ja üht-teist avastada. See on lihtne ja kaunis. Ebatavaline ja paradoksaalne. Ma ei vaatle seda maagilist maailma eemalt, vaid olen selles osaline."

Vanusele 8+
Kestus 50 min
Vene keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman