NuQ Treff 17': Valge mehe seiklused

Teater: Eesti Noorsooteater

FESTIVALI PEAESINEJA
Paul Zaloom (Ameerika Ühendriigid)

Autor ja esitaja Paul Zaloom
Kaasautor Lynn Jeffries

Ameerika Ühendriikide staar-nukunäitleja ja -koomik Paul Zaloom pilab vanakraami, action-kangelaste, katkiste nukkude, pudi-padi ja muu võluva prügi abil valge rassi hirmu, et 2040. aastaks ollakse muutunud vähemuseks.

See hüperaktiivne, visuaalselt rikkalik vaatemäng jutustab vana kooli nukulaval arhetüüpse valge mehe mängu-ajaloo. Miniatuursete nukkude ja esemete abil võetakse vaatluse alla valge nahavärv, seda mitte ainult seoses rassi, vaid ka puhtuse, moraalsuse, süütuse ja „tsivilisatsiooni“ mõistetega.

Nukunäitleja ja poliitsatiirik Paul Zaloom kannab ette loo arhetüüpsest valgest mehest ja tema universumist. Valge Mees lahkub oma koduplaneedilt Caucazoidilt, rändab läbi kosmose ja „tsiviliseerib“ Maa, mida asustavad tulnukad. Temast saab filantroop ja päästja. Lõpuks aga tabab teda paanika eesootava vähemusstaatuse pärast.

Paul Zaloom on metsikult loominguline ja hämmastavalt leidlik etenduskunstnik, kes võlub põhimõtteliselt prügist välja salvava ja hirmnaljaka nukuetenduse. – Time Out New York

Nukunäitleja, etenduskunstnik ja filmimees Paul Zaloom on 1977. aastast alates loonud autori, kunstniku ja näitlejana 15 lavastust, teiste seas „Fruit of Zaloom”, „Zaloominations” ja „White Like Me: A Honky Dory Puppet Show”. Zaloom kasutab oma lavastustes mitmeid nukuteatrivorme: marionette, juhuslikke esemeid, mänguasju, grafoprojektorit, cantastoria’t (jutuvestmist piltide abil), kõhurääkimist ning varju-, käpik- ja pulknukke.

Zaloom on mänguasjateatrivõtteid kasutava filmi „Dante põrgu” kaasautor ja -produtsent ning näitleja. Sandow Birki maalidel põhineva filmi omandas 2013. aastal New Yorgi moodsa kunsti muuseum. Zaloom on tuntud kui hull teadlane Beakman auhinnatud lastesaatest „Beakman’s World”, millel põhinevate lavastustega „Beakman on the Brain” ja „Beakman Live!” annab ta etendusi Põhja- ja Lõuna-Ameerikas.

kestus 1 h 15 min
inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman