NuQ Treff 17': Close Up 2.0

Teater: NUKU teater

Editta Brauni kompanii / Austria

maailma esietendus!

Helilooja, arranžeerija ja pianist Cécile Thevenot
Muusika- ja helikujundaja Thierry Zaboitzeff
Koreograaf ja lavastaja Editta Braun
Dramaturg Gerda Poschmann-Reichenau
Valguskujundaja, tehniline juhendaja Thomas Hinterberger
Esitajad Sandra Hofstötter, Ania Lis, Martyna Lorenc, Anna Maria Müller

Kontsertpianist Cécile Thevenot esitab tiibklaveril enda ja Thierry Zaboitzeffi loomingut. Viis tantsijannat – kehad muusikas – tulevad lavale ja astuvad pianisti ettekandega füüsilisse dialoogi, andes muusikale välise kuju. Fantastilised leemurlikud olevused – moonutatud, kammitsetud ja allasurutud – tungivad pianisti täiuslikult harmoonilisse siseilma, nii et isegi kõrgkultuuri kunstlikult kapseldatud maailm ei pääse igapäevamurede pingetest.

Füüsilise keha leidnud mõtete ja tunnetena kerkivad esile luupainajalik tegelikkus ja hirmud, aga ka midagi vabaduseiha taolist. Viie tantsija kehad, mis liiguvad kord eraldi, kord paaris, kord näiliselt lahtiharutamatu jäsemepuntrana, väljendavad kummaliste, ebamaiste olendite füüsilisust ja motiive. Esindavad nad pianisti alter ego või tema hinge hämaraid, allasurutud külgi? Nii kaua kui ta mängib, on need olevused tema vastased ja kaaslased. Nad on läbi imbunud võimsast elavast muusikast, piinatud, kannustatud ja vabastatud ümbritsevatest helidest. Nad avaldavad vastupanu. Ja reageerivad.

Alates oma koreograafitee algusest on Editta Braun ja tema trupp „LUVOS-e” sarja lavastustega (1985, 2001, 2012) üha uuesti ja uuesti äratanud vaimustust ja pahameelt oma erilise liikuvate inimkehade koreograafiaga. Tavatutes asetustes, kujundites ja perspektiivides kasutatud liikuvad kehad ja jäsemed muunduvad ootamatuteks ja ennenägematuteks elupiltideks, mis näivad inimestest täiesti eraldiseisvatena. „Close Up” arendab edasi Editta Brauni tantsutrupi erilisi tantsuvõtteid, asetades need uude konteksti.

30 täipikka ja 14 lühilavastust, 6 filmi, 400 etendust 30 riigis - sealhulgas kaks varasemat osalemist Tallinn Treff Festivalil! 1989. aastast on Editta Braun Company esinenud tunnustatud festivalidel kõikjal Euroopas, lisaks ka Egiptuses, Iisraelis, Jordaanias, Pakistanis, Tuneesias, Senegalis, Usbekistanis, Venemaal, Indias ja Jaapanis. Loomeprotsessis on trupi jaoks oluline erinevate kunstivaldkondade esindajate võrdne koostöö. Sel viisil koondab trupp iga lavastuse juurde tantsijad, näitlejad, muusikud, valgustajad ja visuaalkunstnikud.

Alates 1996. aastast on Editta Brauni looming olnud lahutamatult seotud helilooja Thierry Zaboitzeffi muusikaga. Juba mitu aastat on trupi projektidesse oma loomingulise panuse andnud karismaatilised tantsijad Anna Maria Müller, Dante Murillo ja paljud teised. 1998. aastal ühinesid trupiga valgustajad Thomas Hinterberger ja Peter Thalhamer. Kompanii tegeleb kunstilise koostöö ja lavastuste loomisega ka Indias, Usbekistanis, Egiptuses, Senegalis, Kreekas – see ei ole nende jaoks pelgalt „väljaspool“ asuva reaalsuse kogemine, vaid nende kogemuste tagasi toomine meie üha hermeetilisemasse ühiskonda.

Täiskasvanutele
Kestus 1 h 5 min
Tekstita


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman