Neli vaadet

Autor: Maret Mursa
Lavastaja: Maret Mursa
Esietendus 15. oktoobril 2010 Teatri NO99 Kammersaalis

Tants: Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik
Muusika: Anne Türnpu, Citra Krista Joonas, Edward Krimm, Jaagup Tormis
Valguskujundus: Airi Eras
Kostüüm: Reet Aus

„Neli vaadet" on neli tantsulis-muusikalist vaadet ühele loole. Lugu ja selle väljendamise viisid tõukuvad Alexanderi tehnika ja kinesioloogia kokkupuutest, mis teaduslik-kunstiliste meetoditega on kaevunud inimese süvakihtidesse ning leidnud sealt üles midagi, mis varem tähelepanu alt väljas oli.

Alexanderi tehnika on meetod, mille abil saab inimene teadlikuks sellest, millised on tema kehasse ladestunud reageerimismustrid, harjumused, reaktsioonid. Nende parem tundmaõppimine aitab nii kehaliste pingete lahendamisel kui ka üldisema harmoonia leidmisel. Kinesioloogia on psühhofüsioloogiline korrektsiooni meetod, mis baseerub Hiina energiaõpetusel ning aitab – nagu ka Alexanderi tehnika – inimesel paremini tundma õppida tema kehasse ladestunud varjatud kihistusi.

Kaks aastat tagasi alustas lavakunstikooli Alexanderi tehnika õpetaja Maret Mursa Tormis koostööd Tartu Ülikooli kinesioloogia laborteaduritega. Neid ühendas huvi selle vastu, kuidas inimene saaks teadlikuks tema kehasse ladestunud varjatud kihistustest. Sest iga looja väsib oma arsenalist, iga loomine peaks aga kaasa tooma midagi uut. Kuidas uut ligi lasta? Kuue esineja uurimine tõi kaasa üllatavaid tulemusi. Need tulemused on nüüd laval vaataja ees. Mida esineja nüüd nende tulemuste teadlikuks tõusmisega peale hakkab? Kas tantsija muutub paremaks tantsijaks, laulja paremaks lauljaks, murdvaras paremaks murdvargaks? Alexanderi tehnika on nähtamatu särk meie seljas, need tulemused on laval vaataja ees.

See pole psühhoanalüüs. Need pole kollektiivsed arhetüübid. Need on inimesed ja nende lood.

Piletid Piletimaailmast ja Teater NO99 kassast.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2022
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman