Nastja, Nastja, Nastja

Teater: Vene Teater
Autor: Asja Vološina
Lavastaja: Tatjana Kosmõnina
Esietendus 28. aprillil 2018 Vene Teatri väikeses saalis

Tatjana Kosmõnina monolavastus Asja Vološina "Ema" põhjal. 

Helilooja Aleksandr Žedeljov
Lavakõne spetsialist Marina Malova
Liikumise lavastaja Daniil Zandberg
Kunstnik Anton Andrejuk 

Näidendi peategelase Olga pihtimuslik monoloog on adresseeritud ammusurnud emale. Enne surma kirjutas too tütrele 24 kirja, mida Olga igal sünnipäeval ühekaupa avab ja täna – päeval, mil toimub näidendi tegevus, on tema ees viimane …

"See näidend liigutas mind südamepõhjani," räägib näitleja Tatjana Kosmõnina. "Iga selle rida kajab minus vastu, on resonantsis minu maailmatunnetusega. Ma võin lihtsalt öelda, et see näidend on minust. Ei, mul pole oma tegelasega biograafilisi kokkulangemisi, aga ma mõistan teda, mõistan, millest ta räägib, mõistan tema valu ja irooniat, mõistan, miks ta rohkem vaikida ei suuda," lisab Tatjana.

Ranges mõttes ei saa lavastust monolavastuseks nimetada. Laval on koos näitlejaga kogu aeg muusik, helilooja Aleksandr Žedeljov.

"Saša mängib ema kirju. Mängib otseses ja kaudses mõttes. Mängib nagu muusikat," selgitab Tatjana Kosmõnina.

"Tekst iseenesest on väga muusikaline, ajuti peaaegu luule. Koos näitleja Marina Malovaga, kes on lavakõne spetsialist, üritame me väga delikaatselt ja tähelepanelikult tekstiga töötada, see on väga habras, seda on väga lihtne üle mängida, katki teha. Tekst on meile püha. Kõige emotsionaalsemaid hetki püüame väljendada liikumises, pantomiimides, repriisides, mille minu jaoks valmistab ette Daniil Zandberg. Aga lavakujundusega tegeleb seekord meie valguskunstnik Anton Andrejuk. Dekoratsioone tavamõistes ei ole, lavaruumi loome valguse abil," jutustab Tatjana Kosmõnina.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2018
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman