Naised valitsevad maailma ehk Opus Geographicum

Teater: Tartu Uus Teater
Autor: Ivar Põllu
Lavastaja: Ivar Põllu
muusikalavastus
Esietendus 8. augustil 2012 Raadi lennuväljal

Muusika Tauno Aints
Tekstid ja lavastus Ivar Põllu
Lava ja kostüümid Kristiina Põllu
Valgus Rene Liivamägi

Mängivad: Maarja Jakobson, Katrin Pärn, Malle Pärn, Kristel Leesmend, Piret Simson, Ragne Pekarev (Vanemuine), Maria Soomets (Vanemuine), Evald Aavik, Madis Kalmet, Helgur Rosenthal, Janek Joost, Robert Annus (Vanemuine)

Mees on mees on mees. Ja naine on loomulikult naine. Ja lapsed on need, kes pole veel saanud päris meheks või päris naiseks. On veel poole peal. Mis selles keerulist on? See ongi keeruline. Kogu maailma kunst, ilu- ja sopakirjandus, A-, B- ja C-filmid, meelelahutus ja meele kokkupanek – peaaegu kõik püsib sellel, et meeste ja naiste vahelised suhted on keerulised, kuid huvitavad. Sellele ei ole midagi lisada, kõik on juba öeldud. Ja isegi vahekokkuvõtted on juba tehtud. Nüüd on aeg see kõik kaardistada ja kaante vahele saada.

Selle suve kõige pikema nimega lavastus on muusikaline vaatemäng. See räägib mehest, kes ongi otsustanud selle maailma ära kaardistada ning on oma uurimisretkel jõudnud maailma serva – orgu, kus elavad ainult naised.

Mängivad 7 vapustavat naist, 5 meeletut meest ning sületäis nende lapsi ja lapselapsi. Laulud on kirjutanud Tauno Aints ning need on lindistanud Tartu Noortekoor  ja ansambel “Varjatud Jõud” (Robert Staak – lauto, Külli Kudu – akordion, Levi Tanel Mägila – tšello, Eduard Akulin – tromboon, Madis Metsamart – löökpillid).

Lavastus valmib Tartu Uue Teatri ja Eesti Rahva Muuseumi koostöös.Täppisotsing
August 2012
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman