NU Performance Festival 16': Mercurial George

Autor: Dana Michel
Külalisetendused Kanuti Gildi SAALis 29. ja 30. oktoobril 2016

Moving in November Festival meets NU Performance Festival 2016.

Idee ja esitus: Dana Michel
Valguskunstnik ja tehniline režii: Karine Gauthier
Loominguline tõukejõud: Martin Bélanger, Peter James, Mathieu Léger, Roscoe Michel, Yoan Sorin
Helikonsultant: David Drury

Viimasest asjast jäi küünte alla ainult pisut mulda. Nüüd kahlan antropoloogilistel eelkaevamistel läbi karvadega segunenud kiviprügi. Nii palju kiviprahti! Ei oleks osanud ette näha, kui palju kiviprahti tuleb ja kui palju tööd selle eluka äratamisega enda jaoks tekitan. Aga äratamist oli vaja. Olen näinud silmi ning käin nüüd ringiratast hüpeldes ringi, õrnalt jäsemeid tõstes ja tema lõhna ninna tõmmates. Milline on kellegi ülekülluse lõhn, keda oled terve elu vältinud? Mida teha kehaga? Järjekordne teaduseksperiment. Järjekordne polügoon, kus katsetada mulle kuuluvaid nahku, riietuse komplekte ja ideid, mis on võib-olla peale surutud või ka mitte.
(Dana Michel)

Dana Michel on koreograaf ja etenduskunstnik. Enne Concordia Ülikooli lõpetamist kaunite kunstide bakalaureusekraadiga kaasaegse tantsukunsti alal, kui ta oli 20. eluaastates, tegutses ta turundusjuhi ning jooksja ja jalgpallurina, osaledes ka võistlustel. 2011. aastal sai ta danceWEBi stipendiumi Viini ja on hetkel resideeruv kunstnik tantsukompaniis DanceMakers (Toronto) ning loomekeskuses Usine C (Montréal).
Tema kunstipraksis, milles sulanduvad koreograafia, intuitiivne improvisatsioon ja etenduskunst, on juurtega kinni identiteedi kui korrastamata kordsuse uurimises. Tema töövahenditeks on arusaamad performatiivsest alkeemiast ja postkultuurilisest juhuslikust materjalist – ta kasutab elavhetki, esemete omastamist, isiklikku minevikku, tulevasi soove ning praegusi mõttesuundi, et luua enda ja pealtnägijate vahele empaatiale toetuv elamuste tsentrifuug.


Produkstioon: Dana Michel
Produtsent: Marie-Andrée Gougeon (Daniel Léveillé Danse)
Kaasproduktsioon: Festival TransAmériques (Montréal), Tanz im August (Berliin), CDC Atelier de Paris-Carolyn Carlson (Pariis), ImPulsTanz (Viin), Chapter (Cardiff)
Loomeresidentuurid: Usine C (Montréal), Dancemakers (Toronto), ImPulsTanz, Actoral/La Friche Belle de Mai (Marseille), WOOP (Douamenez), CDC Atelier de Paris-Carolyn Carlson, M.A.I. (Montréal)
Projekti on toetanud: Conseil des Arts et des Lettres du Québec, Conseil des arts du Canada
Esietendus: 02.06.2016, Festival TransAmérique, Montréal

Kestus: 60'
29. oktoobri etendusele järgneb vestlus kunstnikuga.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Märts 2021
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman