NU Performance Festival 16': Fuchsia

Autor: Maria Metsalu
Külalisetendus Kanuti Gildi SAALis 1. novembril 2016

Koreograaf: Maria Metsalu
Tantsijad: Maria Metsalu, Charlie Laban Trier
Konsultandid: Nils Amadeus Lange, Nikola Knezevic
Lavakujundus: Nikola Knezevic 
Stilist: Viktorija Medvedeva
Hääle montaaž: Steve Martin Snider 
Muusika (osaliselt): BaoTran Tran (Mobilegirl)

Tekst: “HARDCORE”, kohandatud teosest “Dear Esther” (The Chinese Room), “Firewatch” (Campo Santo), “Everybody's Gone to the Rapture” (The Chinese Room, SIE Santa Monica Studio), “The Void” (IcePick Lodge, ND Games), “CHYRZA”(Kitty Horrorshow)


NU Performance Festivali raames toimuv etendus on pärast kolmeosalist uurimisperioodi projekti „Fuksia“ esimene esietenduse-eelne proovisõit. Projekt käivitus algselt Eestis 2015. aasta septembris, arenes edasi etenduseks Amsterdamis 2016. aasta aprillis ja transformeerus siis veebigalerii-näituseks. Projekti eesmärk on uurida, kuidas autopoeesi hädavajalikkus, mida tingib internet, on mõjutanud Metsalu elu ja kunstiloomet ning millised on enese subjektifitseerimise tingimused ja võimalused, mis esinevad iseenda kuvandi kujundamisel ning vahendamisel sotsiaalvõrgustike kaudu. Kogu uuringutriloogia käigus taotles Metsalu näitamise ja loomise viiside uurimist, võtteks tegelasena lähtepunktiks võlts-kunstigalerii. Selles raamis jätkab ta teemade arendamist, mis käsitlevad tema kogemusi arvutitüdrukuna, suhteid IRLi ja URLi vahel, tema virtuaalmaaniat, üliteadlikkust ning mõju, mida sotsiaalmeedia ja tema internetis elatav elu avaldavad tema persoonile, sh sellisest enese eksponeerimisest tekkinud tohutut üksildust.  Vaataja pilgu peegelduses näib Metsalu keha taotlevat iseenda lagunemist ja uuesti kokkusobitumist, kuna Metsalu panustab juhusest sõltuvatele intensiivsustele, võnkudes naudingu, ükskõiksuse ning kannatuste vahel. Sellise väljundini on viinud jonnakas soov haarata enda kätte oma subjektiivsuse ja kehakuvandi kujundamine läbi moe, kaasaegse disaini ning visuaalkultuuri seisukohtade, olles samal ajal huvitatud oma keha fabritseerimisest väreleval maastikul kui karakteri ning brändina. Metsalu seab kogu „Fuksia“ projekti käigus kahtluse alla oma tööelu meelevaldsuse läbi enese esitluse aktide, mis on kui vaatemängu objekt ning mida ta samal ajal nii tervitab kui ka lükkab tagasi. Ta on huvitatud peaaegu kõikehõlmava struktuuri loomisest, mis suudaks tulla toime nii kaose kui ka selle tagasilükkamisega korrastava sümmeetrilisuse ja ikonograafiliste kujundite kaudu.

Maria Metsalu (1990) on Eesti koreograaf ja etenduskunstnik, kes lõpetas 2016. aasta õpingud SNDOs (School for New Dance Development). Ta loob peamiselt sooloteoseid, mis on kantud püsivast huvist iseenda persooni tekitamise, enese mütologiseerimise ja mina-loome vastu. Tema uurimisprotsessi olulisteks tahkudeks on füüsilise ja virtuaalse tegelikkuse kõrvutamine, nende kokkuviimine ja erinevuste mõistmine koostoime, sotsiaalse vahetuse ja teisenemise seisukohast. Eesmärk on kujutada visuaalkultuuri, identiteedi, apropriatsiooni, kaugkohalolu ja vuajerismi vahelisi suhteid, rakendades enesele viitavaid suhteid kehastavate tehnoloogiatega. 2014. aastal sai Metsalu ImpulsTanzis Viinis danceWEBi stipendiumi. Teiste seas on Maria Metsalu teinud koostööd Nils Amadeus Lange, Tino Sehgali, Vincent Riebeeki, Manuel Scheiwilleri, Fernando Belfiore ja Samira Elagoziga ning andnud nende jaoks etendusi.

instagram.com/dotasita 
http://mariametsalu.tumblr.com/ maria.metsalu.com 

Tänu: Bruno Listopad, Tomislav Feller, Kanuti Gildi SAAL, Konstanet, Jaagup Metsalu, Liis Serk, SNDO
Kestus: 50’

Etendus on inglise keeles.

Etendusele järgneb vestlus kunstnikuga.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman