NU Performance Festival: Simon Asencio "Jessica"

Teater: Kanuti Gildi SAAL

Jessica on kestev etendus nähtavast ja nähtamatust tööst, paljudes erinevates olukordades, lavastustes ja paikades. Jessica töötab kõikjal ja kõigi heaks, ta sooritab lepingujärgseid ülesandeid olemasolevate olukordade raames, käesoleval festivalil kõige teiste kutsutud kunstnike teenistuses.
Jessica võib olla assistent, abiesineja, taustanäitleja, puu, võimleja, roosa trikoo, teatritehnik, piletimüüja, turvamees, moderntantsija, moevastase show modell, kõrs, mööduja, transvestiit Youtube'is, pealtvaataja, naine tualetis, ehete meisterdamise töötoa juhendaja, kaameraoperaator... Jessica on kõik need osatäitjad, kes võiksid lugudes erinevaid rolle mängida. Jessica on see isik kõigis Roy Andersoni filmides. Ta on küll kaadris, kuid tuleb, teadmata kust: ta ilmub aknale, uksele või taustale. Jessica tundub tuttav, kuid keegi ei ole päris kindel, kes ta on ja mida ta seal teeb.

Simon Asencio (s. 1988, Prantsusmaal) elab ja töötab Amsterdamis ja Brüsselis. Ta õppis kujutavat kunsti Haute École des Arts du Rhin (HEAR) Strasbourg'is ja koreograafiat Amsterdamis asuvas School for New Dance Developmentis (SNDO). Simoni tööd balansseerivad visuaalse kunsti, koreograafia ja performance'i piirimail, uurides mittemateriaalse esemelisuse tahke. Neid vaatlusi on ta väljendanud mitmel kujul ja erinevates formaatides, sh installatsioonid, tekstid, heliinstallatsioonid, loengud ja performance'id. Oma viimase aja töödes keskendub ta nähtamatule koreograafiale inimeste kokkupuutealadel, nagu nähtamatu töö ja parapsühholoogia (telepaatia, inimeste spontaanne nähtamatuse fenomen). Tema töid on esitlenud järgmised galeriid ja festivalid: Frascati teater ja Het Veem teater (Amsterdam), MDT (Stockholm), Van Goghi muuseum (Amsterdam), FAR Festival (Nyon, Šveits), Uferstudios (Berliin) ja CAB-Contemporary Art Brussels (Belgia). Simoni kunstilist väljendust on mõjutanud koostöö Adriano Wilfert Jenseni ja Nina Djekiciga, kollektiiviga clairenadiasimon, kunstnike Marta Zióleki ja Lisa Vereertbruggheni ja teistega.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
November 2014
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman