NO47 Tüdruk, kes otsis oma vendi

Lavastaja: Ene-Liis Semper
sõnalavastus
Esietendus 13. novembril 2014 Teater NO99s

Lavastaja-kunstnik Ene-Liis Semper

Laval Marika Vaarik, Eva Klemets, Rea Lest, Jörgen Liik ja Raivo E. Tamm (külalisena)

Ene-Liis Semperi lavastuses on inimesed, keda me kõik tunneme, ja olukorrad, millega me kunagi kohtunud pole.

Tiigerliiliad. Kassi nurrumine. Kummaline nurk mõnes salapärases ruumis. Uue ajakirja lõhn. Südame tuksumise bubump bubump. Need argised hetked võivad meis tekitada nii õnnetunnet kui ka hirmu. Kohmetust. Soovi olla keegi teine. Karjuda. Vääksuda nagu väike titt. Mida need hetked täpselt tähendavad, ei suuda me sõnadesse panna. Me lihtsalt reageerime, kui kohtume tuttavaga. Kuid mis saab siis, kui kohtume tundmatuga? Kui sõnu ei ole ja senistest reaktsioonidest ei piisa?

Ene-Liis Semperi kunsti keskmes on alati olnud inimene. Tema videodes oleme näinud inimest, kes koos väikese loomakesega sõidab üle tühja välja uude koju. Kuidas keegi teine kutsub meid ühte tundmatusse, kuid ilusasse kohta. Kuidas kellegi  suhu istutatakse lill ja keegi poob ja laseb end maha - uuesti, uuesti, uuesti. Ja keegi lakub ühe ruumi nii säravpuhtaks, nii et seal sees olles ei julge isegi hingata - nii ilus on.

Need inimesed on alati ajutised. See, mida me nimetame "eluks", ei ole mõõdetav, ei ole isegi reaalne. Elu ei ole kõik. Elu on vaid osake millestki suuremast. Aga kuidas teha nii, et olla elus, kuid puudutada seda suuremat?

Ene-Liis Semper on olnud kümme aastat Teater NO99 loominguline juht ning paljude lavastuste kaasautor. See on tema esimene lavastus, mille ta lavastab üksinda. Tal on idee. Tal on näitlejad. Tal on proovisaal.

Alla 16-aastastele mittesoovitatav! 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
November 2014
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman