Mis sa, tont, vahid! / Jutuvestja lahkumine

Autor: Vootele Ruusmaa, Urmas Lennuk
Esietendus 8. augustil 2019 Roosiku koolihoones Võrumaal

MTÜ Müüdud Naer kaks suvist lühilavastust Juhan Jaigi sumefantastilises õhkkonnas!

Tähistamaks Võrumaa tuntud kirjaniku Juhan Jaigi 120 sünniaastapäeva, soovib MTÜ Müüdud Naer tuua tema erakordse loomingu (suve)teatrilavale, et anda oma panus tema kirjandusliku pärandi hoidmisel. Juhan Jaigi Võrumaaga seotud lood on mitmekülgsed, tundliku keelega ja laetud erilise müstifikatsiooniga. MTÜ eestvedamisel valmib Juhan Jaigi loomingust inspireeritud kaks erinevat näidenditeksti. Lühilavastuste etendusi mängitakse vaid neljal augustikuu õhtul Võrumaal, Roosiku koolihoones ja koolihoone hoovikuuris.

Vootele Ruusmaa ja Urmas Lennuki näidendites elustub kirjanik ühe peategelasena, kes kohtub oma tontidega ning mõtestab lahti elu, oma jutte, saladusi ja Võrumaad

I vaatus "Mis Sa, tont, vahid!"

Näidendi autor ja lavastaja Vootele Ruusmaa
Lavastaja Tarmo Tagamets (Rakvere Teater)
Kunstnik Tuuli Tubin McGinley
Näitlejad Imre Õunapuu (Rakvere Teater), Toomas Suuman (Rakvere Teater), Artur Alev

Lavastuses "Mis Sa tont vahid" kohtuvad Juhan Jaik ja Tont Jutsivurr. Nende peategelaste reaalsust nihestab Juhan Jaigi varalahkunud poeg Peep! Lavastuse postulaadiks on Vico mõte: "Tõeline ja loodu on üks ja seesama." Juhan Jaik mõtestab antud lavastuses lahti oma arusaama elust, usust, uskumisest ja arutleb Inimese üle, kes loob enda ümber olevat reaalsust. Tont Jutsivurr sümboliseerib lavastuses aga kõike seda, millest Juhan ei soovi veel lahkuda. Ta ei soovi kinnitada seda reaalsust, mis tegelikult on realiseerunud. Lavastuses saavad kokku inimlikkus, sõprus, eneseiroonia, valu ja ilu, lootus ning usk!

 
II vaatus "Jutuvestja lahkumine"

Näidendi autor ja lavastaja Urmas Lennuk (Rakvere Teater)
Kunstnik Tuuli Tubin McGinley
Näitlejad Liisa Aibel (Rakvere Teater), Andres Lepik, Kadi Leen Lennuk

Juhan Jaik on koos perega põgenenud Eestist. Ta peatub pärast eksirännakuid lõpuks Rootsis - Berga Säteri mõisas. Ta vajaks hädasti ajuoperatsiooni Stockholmis, kuid Jaikide perel puudub selleks raha.

Ühel päeval on Juhani tütar Ilo läinud metsa koos teiste lastega marju korjama, kuid eksinud. Juhan läheb teda otsima ja satub kummalisse küüni, kus kohtub veidra sasipäise naise Sissyga. Juhan kurdab tollele, et tütar Ilo on eksinud, kuid Sissy arvab, et hoopis Juhan ise on kuskil valele teeotsale käänanud ning ta peab ise oma "teekonna" üle vaatama.

---

Poolteist tundi enne etenduse algust on avatud ka helge ja hubane kohvik Roosiku Südames. Pakume Sulle mõnusat kohalolemist tassikese kohvi, tee või kakaoga. Lisaks paitavad maitsemeeli ka suur hulk šokolaadi, ainulaadne isevalmistatud toorjäätis, koogid, tervislikud toidud ja meeldiv muusika.Täppisotsing
Jaanuar 2022
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman