Mina olen Ra + Masc

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Raho Aadla, Rene Köster
Esietendus 26. mail 2017 Kanuti Gildi SAALis

Raho Aadla soololavastus "Mina olen Ra"

Idee autor, koreograaf, lavastaja Raho Aadla
Laval Raho Aadla
Grimmeerija Elsa Levo
Valguskujundaja Reelika Palk
Kestus 40'

Inimene on ...
Inimene loob ...
Inimene teab ...
Inimene usub ...
Inimene vajab ...
Inimene jagab ...
Inimene arvab ...
Inimene loodab ...
Inimene tunneb ...
Inimene mõtleb ...
Inimene õpetab ...
Inimene unistab ...
Inimene igatseb ...
Inimene katsetab ...
Inimene jumaldab ...
... 

Raho Aadla on etenduskunstnik, kelle lavareaalsuse mõjusaimaks meediumiks on esteetilises ruumis liikuv inimkeha. Tema loomingu vundamendiks on usk Jumala inimlikku ja Inimese jumalikku olemusse. Ei Inimene ega Jumal ole võimelised teineteiseta eksisteerima. Raho lõpetas 2013. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ning õpib praegu EMTA Lavakunstikooli füüsilise teatri magistriprogrammis. Ta oli 2015/16 hooajal Kanuti Gildi SAALi noor kunstnik-resident tegeledes sooloprojektiga "Soota".

PS. Publiku tervisliku seisundi ja mugavuse nimel toimub Ra laskumise vaatamine läbi päikeseprillide. Selleks palume võtta kaasa päikeseprillid.


Rene Köstri soololavastus "Masc"

Idee autor, koreograaf, lavastaja Rene Köster
Laval Rene Köster
Helikujundaja Rene Köster
Kunstnik Liisa-Chrislin Saleh
Koreograafi abi Carmel Köster
Valguskujundaja Reelika Palk
Kestus: 40'

Kalk seksuaalne suhtumine naistesse / meestesse. Arvamus, et vägivald on mehelik. Ohu, kui millegi erutava, kogemine. Kolm märki hüpermaskuliinsest käitumisest, mis on küll alguse saanud ja üldiselt seostatud heteroseksuaalsete, cis-sooliste meestega, kuid tänapäevaks ka geikultuuri ja homoerootikasse tugevalt sisse imbunud. "Masc" on isiklik vaade hüpermaskuliinsele maailmale läbi LGBT prisma, võttes aluseks selle kolm põhilist omadust. 

Rene Köster on olnud Eesti tantsumaastikul alates 2005. aastast. Kuni 2011. aastani oli nii õpetaja kui üks loovjuhtidest Prodance Tantsukeskuses, kuni see oma uksed lõplikult kinni pani. Aastal 2006 asutas Twisted Dance Company koos Carmel Kösteriga. Sellest ajast on trupp lavale toonud mitmeid tänavatantsu ja kaasaegse tantsu maailmat ühendavaid ning uuendavaid lavastusi. Kõige hiljutisem oli kaasaegse tantsu lavastus "RSKSD", mis esietendus Kanuti GIldi SAALis 2015. aastal. Rene on lõpetanud BA tasemel Tallinna Ülikooli Koreograafia osakonna ja tegutseb hetkel aktiivselt Helikopter Stuudio / DIY Space’iga ja Twisted Dance Company’ga.


NB! Etendustele 27.05 järgneb vestlus kunstnikega.
Õhtu kestus: 110'


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman