Meie emad ostsid asju, et sõda ei tuleks

Teater: Von Krahli Teater
Autor: Jelena Skulskaja
Lavastaja: Ivan Strelkin
Esietendus 10. aprillil Von Krahli teatri alumises saalis

Autor:  JELENA SKULSKAJA
Lavastaja: IVAN STRELKIN
Dramaturgia: IVAN STRELKIN ja JELENA SKULSKAJA
Kunstnik ja koreograaf: ANTONIA KOLUJARTSEVA
Tõlkija: INGRID VELBAUM-STAUB
Osades: MARI ABEL, JIM ASHILEVI, OTT KARTAU, KAIT KALL, MART KOLDITS, LIIS LINDMAA, RIINA MAIDRE, TÕNIS NIINEMETS, RAGNE VEENSALU
Tehnilised lahendused: ENAR TARMO
Graafiline kujundaja: MARGUS TAMM

Kirjanik avaldab romaani “Meie emad ostsid asju, et ei tuleks sõda”. Raamatut müüakse täpselt 8 eksemplari, ei rohkem ega vähem. Kirjanikul tekib kinnisidee leida üles kõik 8 inimest, kes tema romaani ostsid, et aru saada, kellele ja milleks tema loomingut vaja on. Otsingut aitab läbi viia kirjaniku alter ego -  ajakirjanik. Meeste teekond osutub ootamatult keerukaks, kuna kõik inimesed, kel romaaniga kokkupuude on olnud, hakkavad järjest surema või käest lipsama. Mälestused ja fantaasia lähevad sassi ja suhted muutuvad vägagi segaseks. Mis kõige hullem – kirjanik avastab, et ta ei pruugi enam ise eluski olla.

“Meie emad ostsid asju, et ei tuleks sõda” põhineb Jelena Skulskaja samanimelisel absurdistlikul ja poeetilisel romaanil, mis avaldati eesti keeles 2013. aastal Ingrid Velbaum-Staubi tõlkes.

Ivan Strelkin on lõpetas 2010. aastal Peterburi Riikliku Teatriakadeemia ning töötab alates 2013. aastast Vene Teatris lavastajana. 2013. aasta sügisel korraldas Vene Teater koostöös mitme teise Eesti Teatriga (NO, TUT, Von Krahli Teater) kaasaegse draama laboratooriume, kus nädala jooksul valmisid eskiisid kaasaegsete vene autorite näidenditest. Von Krahli teatrisse tuli Mihhail Durnekovi näidendit “(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks” tegema Ivan Strelkin. Eskiis õnnestus ning aasta pärast ehk 2014. aasta sügisel jätkus Von Krahli ja Vene Teatri koostöö ning eskiis arendati lavastuseks, mille etendusi Von Krahli teatris saatis menu.

2015. aastal tuli Strelkin Von Krahli Teatrisse lavastama uut lugu. Lavastus “Meie emad ostsid asju, et ei tuleks sõda” pakub publikule põnevat ruumikogemust, kus näitlejate mäng toimub kõikjal publiku ümber ja vahel. Dramatiseering ja lavastus jätkavad Skulskaja romaani koomilises ja absurdihõngulises võtmes.

Vaata lavastust tutvustavat videot. 

Piletid müügil ainult Von Krahli uues piletisüsteemis ja Von Krahli Kohviku kassas!
Etendusel on vene- ja inglisekeelsed subtiitrid.

Pilet Von Krahli Klubi liikmele: 15€ / 10€ (sooduspilet üliõpilasele, õpilasele, pensionärile)
Tavapilet: 17€ / 12€ (sooduspilet üliõpilasele, õpilasele, pensionärile)


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman