Meeletu

Teater: Polygon Teater
Autor: Jaan Tätte
Lavastaja: Tamur Tohver
Esietendus 2. mail 2014 Polygoni black-boxis

Kunstnik Sandra Laura Luhtein
Muusika Mikk Siemer
Valgus Tamur Tohver 

Mängivad Polygoni Stuudio õpilased: Harri Ausmaa, Karolina Tiigimäe, Helen Kask, Sandra Laura Luhtein, Kadri Enn, Cameron Georg Cocker, Mikk Siemer, Jane Lauter, Aapo Reitsak, Rebekka Rummel, Laura Rahamägi 


J. Tätte “Meeletu” on ühe ärimehe lugu sellest, kuidas ta oma äriedu tipul taipab, et on töösse mattudes unustanud kõik muu, mis elus oluline on. Ta võtab aastaks aja maha ning asub ühte kõrvalisse talusse erakuelu elama. Saanud spontaansest keskkonnavahetusest uut energiat, tulevad peagi kohalikud küll mure, küll uudishimu pärast uut asukat kaema ja pooljuhuslikult saab mehest peagi usukuulutaja, keda kohalikud innuga kuulamas käivad. Kui aga abikaasa meest vaatama tuleb, ei tunne kaks inimest enam teineteist ära. Samal ajal külastab teda aga salapärane neiu, kes mehe pead üha rohkem segi ajab. Muutuste keerises aga ei saa ka toredad külaelanikud peagi aru, kas mees mitte oma mina leidmisel pilli lõhki ei aja.

Polygoni Stuudio üllatab taas – kätt on proovitud kõikvõimalike lavastustega, kurvad, naljakad.. kombitud isegi absurdi. Ja sedapuhku on ettevõetud materjal suisa Meeletu. Vastandlikud tegelased kohtuvad ja tõsised küsimused kerkivad läbinisti naljakast tükist. Kas eduka inimese mured ja rõõmud on kaalukamad, kui ülejäänute omad? On need üldse teistsugused või kas elavad sellised inimesed muretult? Kui palju maksab hingerahu? Ja lõppude lõpuks, kas peab ikka kogu aeg niiviisi koputama?! Ning kas 6-7 tuhat on piisav hind maja eest, kus pole elektrit, sissesõiduteed, dušši ega garantiid, et uksepiidal suudlemisest midagi välja tuleb? On ainult natukene valget aega, pink, järv ning tamm.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2014
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman