Mäng

Autor: Louise Bryant, William Shakespeare
Lavastaja: Sebastian Talmar
Esietendus 18. mail 2019 EKA black boxis

Teatrikompanii Morff debüütlavastus 

Lavastaja ja dramaturg Sebastian Talmar
Kunstnik Keio Kärdla
Muusikaline kujundaja Hendrik Põlluste
Laval Amanda Hermiine Künnapas, Sebastian Talmar, Alice Siil & Hendrik Põlluste 

Kui kaks inimest, kes pole omavahel kunagi kohtunud, otsustavad juhuslikult oma maise teekonna samal ajal lõpetada, satuvad nad mõlemad saatuse ette põlvili ja neile tuleb ilmsiks, et nende lahkumine võis liiga ennatlikuks osutuda.

Kuid mäng, mida on aegade algusest mängitud ei saa iial seisma jääda ning käigus on jõud, mille üle neil puudub kontroll. Nende elud on Morteni ja Viviani kätes, kes tunnevad teineteist juba liiga kaua, kuid aja ja saatuse koormast sõltumata, suudavad teineteist siiski jätkuvalt üllatada.

Louise Bryanti klassikaline ühevaatuseline inglise moraalilugu "Mäng" (1915) on Sebastian Talmari käe läbi toodud kokku William Shakespeare’i ajatute sonettidega.

"Kui me esimest korda koos "Mängu" lugesime, siis nägime selles kõik potentsiaali, kuid sarnaselt omaaegsetele kriitikutele, tajusime ka meie, et tegemist on küll ilusa ning ajatu looga, aga midagi jäi sealt puudu.

Oma sisult ja mahult küll meile sobiv, tundsime, et lisaks meie endi dramaturgilisele töötlusele nõuab see tekst endale kaaslast. Kedagi, kes suudaks neid tegelasi rohkem avada. Viia lugu veel kaugemale edasi, samal ajal tuues karaktereid publikule lähemale, et nendega paremini suhestuda.

Kaalusime ka teisi autoreid, kuid peale seda, kui avastasime esimesed sonetid, mis sobisid selle looga nagu valatult kokku, sai asi otsustatud. Shakespeare'ist ei saa ikka üle ega ümber ning selle üle on minul ainult hea meel." - S. Talmar


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Mai 2019
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman