Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi

Teater: Rakvere Teater
Autor: Vennad Grimmid
Lavastaja: Sven Heiberg
lastelavastus

Kujundus: Sirly Oder ja Elo Soode
Muusikaline kujundus: Bonzo
Laulusõnad: Urmas Lennuk
Mängivad: Marin Mägi, Tarvo Sõmer, Silja Miks, Viive Aamissepp, Helgi Annast, Indrek Apinis, Margus Grosnõi, Volli Käro, Anneli Rahkema ja Eduard Salmistu.

Oled sa kunagi unistanud masinast, mis teaks vastuseid kõigile su küsimustele?
Lumivalgekese isa on Kuningas ja temal on selline masin - Võlupeegel. Lumivalgekesele Võlupeegel ei meeldi, aga kes see siis laste arvamust kuulda võtab.

"Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi" räägib loo seitsmeaastase tüdruku eneseleidmisest ja võitlusest oma pere eest. Uuslavastuses on vendade Grimmide klassikaline muinasjutt toodud kaasajale lähemale ning lisatud tänapäeva lastele mõistetavamaid detaile, kuid vana hea loo koostisosad on ikka alles. Dramatiseerija ja lavastaja Sven Heiberg ütleb lavastuse kohta: "Otsisime tõeliselt südamlikku ja ilusat muinasjuttu selleks talveks. Selles käsitluses on tugevalt esindatud ka kodused motiivid - isa ja tütar on emast ilma jäänud, uue ema majja tulemine ja sellega kaasnevad valud".

Kas targad vastused aitavad õnnelikuks saada? Või on hoopis tarvis teada õigeid küsimusi?

VÕLUPEEGEL: Olen PEEGLIKE! Ühendus on hea!
KUNINGAS: See "ASI" aitab meil jälle õnnelikuks saada... Kuulsid, mis tarkurid ütlesid - peegel teab vastuseid kõigile küsimustele!Täppisotsing
Jaanuar 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman