Linnafestival UIT: Contemporary?

Lavastaja: Arts and Printing House
Etendused toimuvad VISA spordihallis (Tartu, Ravila 80)

Linnafestivali UIT raames etendub „Contemporary?“ leitud paigas – VISA spordihallis Tartu linna serval Veeriku linnaosas. Kohas, kuhu tavapäraselt teatrielamust otsima ei minda, kuid mis väärib nii sise- ja välisarhitektuuri kui ka asupaiga tõttu külastamist.

Tunnustatud ja tuntud noorte leedu tantsukunstnike – Agnė Ramanauskaitė, Paulius Tamolė ja Mantas Stabačinskas – loodud „Contemporary?“ on heatujulavastus, mis kõnetab nii neid, kes on kaasaegse tantsu maastikuga kursis või seal tegevad, kui ka teisi teatrisõpru, kes otsivad teatrist kvaliteetset meelelahutust. Lavastus kompab erinevate tantsužanrite piire estraadist minimalismini, klassikalisest balletist nüüdistantsuni, vaadeldes kaasaegse tantsu skeenet eneseiroonilise pilguga ja tsiteerides klišeeliikumisi ja -väljendusi. Tantsunumbrite ajal ja järel peetakse iseenda, üksteise ja vaatajatega humoorikaid metateatraalseid dialooge.

„Contemporary?“ keskendub tantsu loomise protsessile, küsides küsimusi: millistest elementidest kaasaegne tants koosneb? Millest see tants kõneleb? Millised on need elemendid, mis peavad alati olemas olema ja millised võivad ka puududa? Kas publik peab mõistma, millest tantsulavastus räägib? Kas lavastuse mõtet ja eesmärki peab üldse publikule seletama? – Tule ja vaata!

Õrritajaks: 2013. aasta Leedu teatriaasta auhindade Kuldne Rist jagamisel pärjati lavastus „Contemporary?“ Aasta Fenomeni tiitliga, tantsija Mantas Stabačinskas sai Parima Tantsija auhinna ning valguskujundaja Povilas Laurinaitis oli Parima Noore Kunstniku auhinna nominent.

Kestus: 60’
Produktsioon: Arts and Printing House / noorte etenduskunstnike programm „Open Space’13“ (Vilnius, Leedu)
Idee, koreograafia, esitus: Agnė Ramanauskaitė, Paulius Tamolė ja Mantas Stabačinskas
Dramaturgia: Sigita Ivaškaite
Valguskujundus: Povilas Laurinaitis

Korraldaja: Linnafestival UIT
Lisainfo: uit@uit.eeTäppisotsing
August 2014
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman