Libahunt

Teater: R.A.A.A.M
Autor: August Kitzberg
Lavastaja: Sergey Potapov (Jakuutia)
Esietendus 8. juulil 2015 Viinistu Kunstimuuseumis

Kunstnik Ervin Õunapuu
Muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres
Valguskujundaja Priidu Adlas
Mängivad: Kristiina-Hortensia Port, Liisa Pulk, Martin Kõiv, Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater), Kristo Viiding, Mari Lill (Eesti Draamateater), Piret Simson

“Libahunt” on ilmselt eelmise aasta enim diskussiooni tekitanud teatrilavastus. Seda näitavad rohked arvustused ja vastukajad. Seda oli ka ette aimata. Kui üks Jakuudi lavastaja võtab Eesti tüviteksti ja annab sellele uue, tänapäevase hingamise, siis see tekitabki juba ette furoori. 

Siin mõned väljavõtted eelmisel aastal ilmunud arvustustest:
Piret Kuub “Postimehes” 15.07.2015:
“…Potapovi lavastuse üheks tugevamaks küljeks on kahtlemata eriline atmosfäär, mida aitavad omalt poolt luua nii mängupaik ise, kujundus, aga ka valgus. «Kõle», «rõske», «udune», «ähmane» on valitsevad märksõnad. Kollakas-hallisegune valgus ja hajuv suitsuvine külmas ja niiskes ruumis, kus isegi näitleja silma hästi ei näe, tekitab eheda suitsutare õhustiku…
...Kahtlemata on see hästi õnnestunud lavastus koos nauditavate näitlejatöödega, aga mis kõige tähtsam: eesti rahva kurb saatus tuleb siin üllatavalt tabavalt esile.”
Kadi Herkül ERR portaalis 13.07.2015:
“…Nii et ennekõike tuleb välja kahe vägeva naise lugu – ühelt poolt Kristiina-Hortensia Porti nõtke ja naeru lõkerdav Tiina ning teisalt Mari Lille kõike näinud Vanaema. Üks lendab ühest lavaseinast teise. Teine koperdab groteskselt kepiga kobistades. Üks hõikab oma tõde suure suuga. Teine kaalutleb, siis hellitab, ei mõista hukka, aga ei astu ka välja.
Nii et kokkuvõttes on Potapovi “Libahunt” vaat et hoiatuslavastus. Meile kõigile. Mitteotsustamine on ka otsus ja mittetegutsemine samuti tegu…”
“Libahunt” on pakkunud suurt huvi ka rahvusvahelistele teatrifestivalidele. 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Oktoober 2019
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman