Lageda laulud

Teater: Vanemuine
Autor: Tõnu Kõrvits, Wang Yuanyuan
tantsulavastus
Esietendus 28. septembril 2019 Vanemuise Teatri suures majas

"Lageda laulud" on teekond üksinduse kõige salajasematesse soppidesse – sinna, kuhu teinekord ei julgegi piiluda. - Tõnu Kõrvits, helilooja

Helilooja Tõnu Kõrvits
Muusikajuht ja dirigent Martin Sildos
Lavastaja-koreograaf Wang Yuanyuan (Pekingi Tantsuteater, Hiina)
Lavastaja assistent Feng Linshu (Hiina)
Kunstnik, video- ja valguskunstnik Han Jiang (Hiina)
Valgusmeister Chen Xiaji (Hiina)
Kostüümikunstnik Wu Lei (Hiina)

Osalevad sopran Karmen Puis, Vanemuise balletitrupp, sümfooniaorkester ja ooperikoor

"Tõnu Kõrvitsa kooritsükli aluseks on Emily Brontë pea gootilikult tume poeesia, mis kannab endas õrnu looduskujunditesse tõlgitud hingeseisundeid. Kuidas vormida tähendusi nii, et need paljudele mõistetavaks saaks? Sest mõistmine on tähtis.

Oli üks lumine talvepäev, kui minu jalg esimest korda Eesti pinda puudutas. Krõbe külm ja pimestav lumi tuletasid mulle meelde lapsepõlveaegset Pekingit – selle kauge mälestuse äratas loodus.

Kui kuulsin Tõnu loomingut esmakordselt, tundus see nagu kaugetest silmapiiridest kõnelev poeesia. Ühtaegu ettevaatlik ja külluslik muusika peidab endas nii rõõmu kui kurbust, nii teatraalsust kui ka pühadust – kõike, mis puudutab inimeste südameid.

Emily Brontë luulestki leiab looduse. Loodus elab vabana. Inimesed tunnevad armastust ja kurbust langenud lehtedes ja kuupaistes; nende pisarad on ajalikud ja meri ainult ohkab. Kui kõik need justkui seosetud kujundid muusikaks kokku põimida, oleme lähemal just niisuguse vabaduse tunnetamisele, mida meie hingeilm loodusest otsib." - Wang Yuanyuan, lavastaja

Wang Yuanyuani looming on nii erakordne ja silmapaistev, et teda on kutsutud külaliskoreograafiks New Yorgi Balletti, Hongkongi Lavakunstiakadeemiasse, Taani Kuninglikku Balletti ja Shanghai Balletti. Lisaks Pariisi rahvusvahelise tantsufestivali parima tantsija auhinnale on ta võitnud parima koreograafi tiitli rahvusvahelistel balletikonkurssidel Varnas (Bulgaaria), Jacksonis (USA), Moskvas, Shanghais ja mujal, mis teeb temast rahvusvahelisel areenil ühe enim tunnustatud Hiina koreograafi.

Nii rõõm kui kurbus, nii teatraalsus kui ka pühadus – kõik, mis puudutab inimeste südameid.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Oktoober 2019
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman