LÄTI KAMA: Man on the Stairs

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Andrejs Jarovojs / Ģertrūdes ielas teātris

Muusikaline reis ajas. See on lavastus ajast. Katse avastada piir isikliku ja objektiivse aja vahel, piir emotsionaalse ajataju ja selle vahel, mis on kehtestatud väljaspoolt, ning seda läbi elu koostoime heli, pildi ja füüsiliste protsessidega. Lugu nendest momentidest elus, mis vastanduvad igapäevasele 24-tunnisele ajavoolule, mil me peatume ja laseme oma kujutlustel viia end teistesse maailmadesse. "Man on the Stairs" on ajalõhe, kus me saame uurida ja lasta end kaasa tõmmata igatsustel, mälestustel, unistustel, kogeda kohalolu võlu ning avastada suhted iseenda ja maailmaga.

"Man on the Stairs" loomisel andsid inspiratsiooni Püha Augustinuse Pihtimused (Raamat 11) - inimhinge peegeldused ajas ja viisid sellest ülesaamiseks ning Charles Ives'i muusikapala "Unanswered Question", lavastuses on viiteid ka järgmistele teostele: Béla Bartók "String Quartet No.4", Olivier Messiaen "Quartet for The End of Time", John Cage "Lecture on Nothing", Gertrude Stein "Making Americans", Virginia Woolf "Waves", Norwegian TV kanali NRK2 dokumentaal "Bergensbanen", Miroslav Sebestik "Écoute".

Andrejs Jarovojsi tööd, mis enim meeles mõlguvad, on "P.S. Thom Thumb" (2004) - kaval lavastus, kus läti draamaklassika muutub tsirkuseks [...] "This Is Riga Calling" (2006) seevastu oli bussireis, mis viis vaataja mitmete ajalooliselt või sümboolselt märkimisväärste Riias asuvate objektide juurde. [...] "The Tale of Dwarf Longnose" (2012) on pigem sünge tõlgendus Wilhelm Hauff'i muinasjutust, kus näitleja Maija Doveika küpsetab selle ette rääkimise käigus piruka. [..]". Uusim lavastus "Four nights" (2012) valmis koostöös luuletaja Inga Gaile'ga.(Tsitaadid luuletaja Inga Gaile tekstist).

--------------------------------------------------------------------------------
Autor, lavastaja: Andrejs Jarovojs
Kaasautor, helilooja: Dāvis Burmeisters
Kaasautor, lavakujundus: Ieva Kauliņa
Esitajad: Aleksejs Bahirs (viiul), Dāvis Burmeisters (kitarr), Madara Fogelmane (tšello), Inga Putniņa (klaver)

Video: Gita Straustiņa
Heli: Olivers Tarvids
Valgus: Andrejs Jarovojs, Māra Jarovoja
Kestus: 50
Pilet: eelmüügist Piletilevis 7/10 EUR, kohapeal 9/12 EUR


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Jaanuar 2021
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman