Kultuuridessant 2013: Rublik

Lavastaja: Siim Maaten

Siim Saarsen - korraldus
Imre Õunapuu, Kristjan Põldma - näitlejad
Evelyn Uisk - koreograafia
Gerda Sülla, Elise Nigul - kunst/kujundus
Triin Reilson - video
Lauri Urb - heli
Ivar Piterskihh või Reelika Palk - valgus


kas inimesed on ennustajad? loovinimesed? kas nad on niiöelda kiirtee või ühe etapi vahele jätta tahtmine? või siiski on olemas võimalus arvutada välja, mis kõik on tulemas - isegi kui pole loodud piisava jõudlusega süsteemi, mis suudaks seda arvutada, esile manada? siiski on olemas üks süsteem, mis suudab ennustada ning arvutada - see on elukeskkond ise, meie kõik näeme lahenduskäiku ning saame uskuda kõige lõpuks, me ei eksinud. kui lõpp on olemas, siis saaksime teha kontrolli. järelikult on lõpp (julge järeldus). kvantitatiivselt võttes on võimalik ka kiiremini lahendada ülesandeid, oleneb analüüsijast või sünteesijast. kas siis kuntsnik on see kiirtee kaugemale näha? kui on, siis tema teab, mis on tema pisike osa ja samuti teab, mis tegema peab, et süsteem jõuaks usutavasti tema jaoks meelepärase lahendini. matemaatiline süsteem koosneb muutujatest, elu koosneb muutujatest - mis siis sellest?

"Kui rääkida eneseanalüüsist, siis kuidas defineerida intuitiivne anne? kuna inimene on arenev eluvorm, siis intuitiivne anne kui selline ju puudub, kõik on kogemuslik? lõppeks peaks olema võimeline kõik asjad ju tükkideks lahti võtma, tükke on lihtsalt meeletult palju ja omavahelisi seoseid veel rohkem" Ken Wilber

Kultuuridessant: Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetab igal kevadel ligi 150 noort kultuuriinimest, neist üle pooled looverialade värsked vilistlased. Tartu, Tallinna ja Rakvere elanikele on sel kevadel võimalus osa saada meie teatri- ja tantsukunsti ning muusikute värsketest loomepuhangutest - nende diplomitöödest!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman